14 вересня, у неділю, у церкві Успіння Пресвятої Діви Марії УГКЦ, відбулося пошанування ікони Борщівської Божої Матері. Вона намальована у традиційній давній борщівській вишивці, де поєднуються чорний і червоний кольори. Слід пам'ятати, що ікона примножує християнські чесноти, спонукає жити згідно з заповідями Божими. Вона закликає до високих моральних цінностей, ікона нагадує про ті життєві принципи, згідно з якими кожна людина повинна формувати свою особистість. Ікона спонукає до гармонії тіла, духу та інтелекту Моральний вплив ікони на батьків, дітей, родину - один із визначних релігійних чинників, стосунків у сімї. Вислів "Міцна родина сильна держава" — говорить сам за себе. Це святкування було проведено паралельно із мистецьким заходом "В Борщівському краї цвітуть вишиванки" Краса талантів, що передається у вишивці, — це Боже благословення для нашого народу.

З давних давен вишивка була тим найкращим вбранням, в чому наші вірні у неділю і свята поспішали на Богослужіння до церкви, щоб із зовнішньої сторони також бути гідним на молитві з Богом. А що казати, якими вишивками здавна прикрашалися і прикрашаються наші храми: хоругви, фелони, стихарі... Свято справді вдалося на славу Богу, а людям на благословення. Завдяки  глибокій духовності,; організаторським здібностям, нашого пароха отця Богдана та о. Володимира Рачковського у храмі була освячена ікона Божої Матері в борщівській вишиванці. Тут же була проведена академія  про суть цієї ікони. Всім присутнім було уділено благословення і роздано на молитвенну пам'ятку репродукцію цієї ікони. Особливого радісного духовного піднесення заходу надавала присутня на святкуванні перша леді держави Катерини Чумаченко, дружина нашого Президента Віктора Ющенка. Ми, вірні храму Успіння Пресвятої Діви Марії УГКЦ, разом з. пзрохом отцем Богданом безмежно вдячні шановній пані Катерині,- що свій огляд-вишиванок разом з делегацією з Києва, і мером Іваном Башняком розпочала з ікони Борщівської Божої Матері і нашого храму, залишивши напам'ять свій автограф. Її зацікавленість найдавнішим храмом міста, іконою, кількістю парафіян, дорослих, молоді, дітей охоплених катзхизацією, христинською етикою в школах не випадкові. Вона живе і переймається долею свого народу і України. Високоповажна гостя зауважила, що любов нашого українського народу до Бога, до .церкви, до молитва, до України   завжди   надавала   наснаги   і витривалості, сили долати усі труднощі: за те, що наш народ має сильну віру до Бога, Господь нагородив його своїм благословенням, чудовими і неповторними талантами, зробив його великим і сласним серед інших народів Європи і світу Від усієї громади вірних парохії і міста отець Богдан подарував пані. Катерині Ікону Борщівської Божої Матері у вишиванці. Увага дружини Президента до талантів наших краян. її висока  оцінка  майстерності людських рук, відданість щирого серця і вкладення душі у мистецькі твори ще більше надихатимуть краян до праці заради України і свого народу гордості за свої здобутки. До пізньої ночі у нашій церкві дорослі, молодь, діти зносили свої щирі подячні молитви за цей щасливий   святковий день, який подарував нам Господь Бог.

Святковий день, якого чекали всі https://buchacheparchy.org.ua/ Super User