Бучацька Єпархія УГКЦ Коротка історія

Коротка історія Катедрального собору Верховних Апостолів Петра і Павла Друк e-mail

Громада Вознесіння УГКЦ з священиком о. Тарасом Сеньковим (сьогодні Владика Тарас Сеньків – єпископ помічник Стрийської єпархії) та жителями міста вирішили розпочати будову церкви Петра і Павла. Преосвященний Владика Павло Василик посвятив наріжний камінь 12 липня 1992 р. Б. на свято Верховних Апостолів Петра і Павла.

План будови храму Петра і Павла склав архітектор п. Сергій Гора з Тернополя. 1993 р. Б. розпочато будову храму. Вигляд храму особливий – тризуб, візантійсько-модерного стилю. Це власне бачення храму архітектором. Висота храму становить 51 м., ширина 40×40 м., вміщає 2000 людей. Будову храму закінчено 2001 р. Б..

В 2000 р. Б. згідно з рішенням Синоду Єпископів УГКЦ було утворено Бучацьку єпархію з осередком в місті Чорткові, а храм Петра і Павла оголошено Катедральним Собором.

Посвячено собор у 2001 р. Б..

e-max.it: your social media marketing partner