Бучацька Єпархія УГКЦ Капеланство Воздвиження Чесного iЖиттєдайного Хреста Господнього

Воздвиження Чесного iЖиттєдайного Хреста Господнього Друк e-mail

Це свято належить до 12 великих празників, якi святкує християнська Церква. Корiння його сягає IV столiття -- саме тодi знайшли хрест, на якому стратили Iсуса Христа.

Цього дня у церквах правиться особлива свята лiтургiя. Посеред церкви виставляють хрест, якому впродовж служби поклоняються парафiяни зi словами "Христу Твоєму поклоняємося, Владико, i святе Воскресiння твоє славимо". Такий хрест люди прикрашають осiннiми квiтами, висловлюючи свою пошану.

Капеланом Чортківського СІЗО о. Андрієм Лемуком у церкві святого Апостола і Євангелиста Івана, що на території установи була відправлена урочиста літургія та розказана історія даного свята, яку засуджені вислухали із великим зацікавленням.

Слід зазначити, що проведення таких заходів сприяє моральному самовдосконаленню засуджених, сприяє їх виправленню та  збагаченню їхнього духовного світу.

Тарас Бакун
Старший інспектор СВПР