Не лише раз у рік, але при кожній нагоді ми маємо за історичний обов’язок вшановувати пам’ять про Героїв Крут, 300 студентів-гімназистів, котрі стали в обороні нашої незалежності, а нині залишили для всіх поколінь незгасний факел патріотизму на Аскольдовій могилі у Києві. На ній збудована наша греко-католицька церква в честь святого отця Миколая, Мирлікійського чудотворця. Ця могила стала історичним пантеоном, увіковічнила пам’ять про цвіт української нації, героїв, які поклали своє життя на вівтар святої свободи. Відчайдушна студентська молодь усвідомлювала, що є синами-спадкоємцями великого українського народу, своїх великих харизматичних попередників: святої Ольги, святого рівноапостольного князя Володимира, життя і праця яких були покладені для добра Церкви і свого народу. Запитаймо себе, чи могли ці молоді люди мислити по-іншому? Четверта Божа заповідь, що вчить нас любити батька і матір, Батьківщину, якраз і лягла в життєву основу їх виховання.

У неділю, 29 січня, Патріарх Святослав Шевчук разом з духовенством і вірянами відслужив панахиду в пам’ять Героїв Крут на Аскольдовій могилі. Цього ж дня всі вірні  Борщівської греко-католицької церкви Успіння Пресвятої Діви Марії взяли участь у панахиді за Героїв Крут, яку відправили парох о. Богдан Боднар та о. Володимир Рачковський біля могили Борцям за волю України перед іконою Розп’ятого Спасителя. Після спільної молитви о. Богдан звернув увагу  присутніх на те, що подвиг юних гімназистів кличе до жертовної праці в ім’я Господа і на благо рідної землі.

Ольга Рачковська, катехит храму
Успіння Пресвятої Богородиці