3 і 4 серпня 2013 року Божого в місті Монастириська на Тернопільщині, в урочищі Бичова, відбувся XV Всеукраїнський фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини", на який був запрошений правлячий Архиєрей Бучацької єпархії Владика Дмитро Григорак,ЧСВВ.

4 серпня владика Дмитро очолив Архиєрейську Святу Літургію у співслужінні отців єпархії. В своєму слові, звертаючись до учасників фестивалю, єпарх Бучацький наголосив  на важливості любові до ближнього. А також підкреслив, що  через такі етнічні структури, які між собою об’єднані в Христовій любові, ми можемо творити і Церкву і Державу.

Фестиваль "Дзвони Лемківщини" вже став своєрідною візитною карткою Тернопільщини та міста Монастириська.

Він був  багатий всілякими подіями та заходами. Зазвичай у ньому беруть участь більше 80 колективів і виконавців, а також десятки майстрів народних ремесел.

Під час фестивалю проходив ярмарок лемківських виробів народних промислів, а це і вишиванки, і предмети побуту, і сувеніри. Ціни на харчування під час дводенного фестивалю організатори  зробили низькими і доступними.

Дзвони Лемківщини https://buchacheparchy.org.ua/ Super User