25 квітня 2013 року Божого у невелику подільському містечку Хоростків відбулася надзвичайна подія – театралізована Хресна дорога, яку для місцевих жителів показало товариство студентів - католиків «Обнова».

Під вечір громада міста, залишивши всі домашні справи, поспішали до ж/д вокзалу,  звідки й розпочиналася театралізована остання дорога Христа.

Ще більшої величі даній події надала присутність правлячого Архиєрея Бучацької єпархії владики Дмитра (Григорака), який благословив та духовно настановив людей на Хресну Дорогу. Супроводжував владику генеральний вікарій о. Володимир Заболотний, який своєю присутністю підняв християнський дух та віру прочан, бо опікується  нашою церквою та є  її духовним наставником.  «Дорогою Христа»  пройшли і  канцлер о. Олег Ольховецький та священики деканату.

Неперевершена гра молодих акторів зворушувала до сліз. Студенти  точно та в деталях відтворили останні хвилини життя Спасителя,його увінчану терням дорогу на Голгофу. Кожен, хто споглядав за Христом та катами, чи то малий , чи то зрілий, переосмислив та ще раз відчув глибокий смуток, співстраждав з Сином Божим. 14 стацій були пройдені центральною дорогою,   а завершилася Хресна Дорога на центральній площі міста Хрестовим Воскресінням.

Потрібно відмітити і високий рівень організації даного дійства на рівні місцевої влади в особі голови міста Г. С. Олійник, адже в період  весняних робіт дорога міста є завжди перевантаженою, а під час провадження Хресної Дороги рух транспорту був призупинений.

В останні дні Великого посту, коли людство готується до Світлого Воскресіння, ми –хоростківчани та жителі навколишніх сіл мали унікальну можливість – переосмислити свої  вчинки, якими й надалі розпинаємо Христа. Сторінка трагічної історії християнського світу  стала до нас ближчою, кожен, напевно, побачив себе у Вероніці чи Марії, Симеоні чи Йоані, Юді чи катах…

Від громади міста хочеться висловити слова подяки нашим духовним наставникам - священикам греко-католицької церкви Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці  о. Петру Панасюку та  о. Петру Цвяху, які сприяли організації театралізованої Хресної дороги вулицями нашого містечка.

Музика І.М.
заступник директора з виховної роботи ЗОШ №2 м. Хоростків