Бучацька Єпархія УГКЦ Головна

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
«Смерть-це її остання перемога», - владика Димитрій (Григорак), єпарх Бучацький УГКЦ Друк e-mail

«Смерть-це її остання перемога», - владика Димитрій (Григорак), єпарх Бучацький УГКЦ

2 червня 2020 р. Б. похорон пані Марії Штепи у співслужінні священників Чортківського деканату очолив Владика Димитрій ( Григорак), єпарх Бучацький.

Зв’язкова УПА, красива, майже до старості літ, струнка жінка, з проникливим і розуміючи поглядом, який обіймав сиву давнину і впевнено сягав майбутнього, об’єктивно оцінював теперішнє, назавжди залишиться в пам’яті краян. Вірна дочка українського народу мала псевдонім Тополя, яке, з унікальною точністю, виражало її незламну жіночу вірність українській ідеї, вірність своїй Церкві, своїй землі, за яку боролася ціле своє життя.

Звертаючись до присутніх на похороні владика Димитрій сказав: «Людина, як створіння Боже , має найвищу ціль і мету - вічне життя . Воно починається тут , на землі. Бог нас покликав до цього життя.

Жити не для себе, а жити для інших, так як жив сам Ісус Христос є найкращим шляхом до осягнення цієї цілі.

Так жила пані Марія Штепа, вона жила не для себе. Свою молодість і ціле своє життя поставила на вівтар теперішнього і майбутнього України. Ця жінка жила для Бога, Церкви і України».

Далі єпископ продовжив: «Вона мала дуже непросте життя, була християнкою, греко- католичкою, учасницею визвольних змагань ОУН-УПА, була ув‘язнена в концтаборах Мордовії, громадською активісткою, краєзнавцем , просвітян кою і просто людиною.

Будучи у таборах, ніякі поневіряння і тортури її не зламали. До кінця життя була активною учасницею суспільного і церковного життя, написала більше як десяток книжок, щоб нащадки пам‘ятали про ті нелегкі часи, коли Україна кров’ю здобувалася.

Музей - це її заслуга, це вона боролася ціле життя. Її ламали, але не зламали. Вона визначалася стійкістю духа».

«Смерть -це її остання перемога, вона має моральне право ввійти туди, де є Бог. Бо вона не жила від випадку до випадку. Своїм життям сьогодні вона закликає, промовляє , як ніколи, щоб наше життя було повне змісту, а не будь-як.

Вона залишила після себе світлу і чисту пам‘ять. Нехай українська земля буде її пухом . Царство їй небесне!», - підсумував єпарх Бучацький.

Похорон завершився в с. Білобожниця, звідки походила пані Марія Штепа.

Нехай Господь прийме її в свої обійми.

Вічная пам‘ять.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 

Останні новини

rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-nad-svjatom-voskresinnja-gnih-pasha-hrystova «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував» (Тропар Пасхи). Дорогі брати і сестри! Віра та християнське...
katedralnyj-sobor-verh-app-petra-i-pavla-rozporjadok-bogosluzhinНеділя Пасхи. Воскресіння Христове. Великдень(28 квітня) 24.00 – Архиєрейська Божественна Літургія10.00 – Божественна Літургія Світлий понеділок (29...
rozporjadok-bogosluzhinНеділя Пасхи. Воскресіння ХристовеВеликдень(28 квітня) 24.00 – Архиєрейська Божественна Літургія 10.00 – Божественна Літургія   Світлий...
2019-04-13-20-44-54 Школа читання Святого Письма при Катедральному Соборі Верховних Апп. Петра і Павла м. Чортків, що діє з 2016 р. Б, закінчила читання другої книги Біблії...
katedralnyj-sobor-verh-app-petra-i-pavla-rozporjadok-bogosluzhin ІV-та неділя Великого посту,БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ (7 квітня) 8.00 – Утреня 9.15 – Вервиця 10.00 –...

Карта Єпархії

 

< червня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting