Бучацька Єпархія УГКЦ Головна

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Молитовна зустріч монашества Бучацької єпархії УГКЦ Друк e-mail

Молитовна зустріч монашества Бучацької єпархії УГКЦ

Напередодні дня богопосвячених осіб, яке Церква відзначає 15 лютого, на свято Стрітення ГНІХ, монашество Бучацької єпархії зібралося на спільну молитовну зустріч в Улашківському монастирі отців Василіян.

Архиєрейську Святу Літургію очолив Владика Димитрій (Григорак), ЧСВВ, у співслужінні отців Василіян з Бучацького монастиря ЧСВВ Воздвиження Чесного Хреста, з Чортківського монастиря ЧСВВ Преображення Господнього, та з Улашківського монастиря ЧСВВ Різдва Івана Хрестителя, отця Сворода Дуди, представника римо-католицької Спільноти отців-домініканців з м. Чорткова.

Разом з отцями молилися сестри Мироносиці та сестри Згромадження Пресвятої Родини з м. Чорткова.

Підчас проповіді, у контексті Євангелії, владика Димитрій звернувся до присутніх: «Подібно, як скривджена вдова настирливо зверталася до судді і несправедливий суддя зумів її почути, то тим більше наш Господь, який є батьком для нас, завжди чує наші прохання».

«Наше довір’я до Бога дає велику можливість бути почутими. Життя Богопосвячених осіб не є легке, але сповнене надії і є для теперішнього світу знаком Божої присутності. Будьмо гідними дітьми Божими!»- заохотив єпископ.

Отець Прокопій Лотоцький, підчас духовної науки, поділився думками на тему: «Вірність та постійність у богопосвяченому житті».

«Людина забуває, що носить в собі вічність . Бог дав нам час. Жодні людські стосунки не є добрими, якщо немає вірності і постійності.

Якщо немає вірності і постійності, без них не існує жодна чеснота і цінність. Не можна любити правдиво без вірності і постійності.

Монаше життя - це ознака вірних, зрілих і відповідальних стосунків . Христос супроти кожного з нас виявляє свою вірність і постійність. Він постійно це проявляє в історії людства.

Вірність Бога є відповідальністю Бога за постійне наше покаянння і навернення . Безвідповідальна і самозакохана людина не може добре функціонувати.

Коли ми злопам’ятні, то можемо бути вірними в грісі», - сказав духівник.

Далі о. Прокопій продовжив: «Ким є ті люди, які у своїй крихкості переносять віру?

Ми бачимо в богопосвяченому житті два джерела - це сакраментальне і постійне встановлення в людській природі. Людська свобода вміє нав’язувати свою волю людську Божому духові, і тут входить Божа вірність, як антидот. Ми можемо не зауважити, що є між нами ті, які є вірні Богові. За Орігеном Церква є тою блудницею, яку Христос обмиває своєю кров’ю».

«Невірність - це схильність до відступництва. Вірність полягає в активній боротьбі, а полем битви є людське серце»,- підкреслив священик.

Пізніше учасники зустрічі мали можливість висловити свої думки на вищезгадану тему та поділитися тим, що торкнулося їхньої душі.

Під час спільної трапези о.Теодозій Крецул, ЧСВВ, цікаво розповідав історію Улашківського монастиря, Чудотворної Улашківської ікони Матері Божої та наводив приклади вислуханих молитов та чудесних оздоровлень. Також з ініціативи Голови Комісії у справах монашества Бучацької єпархії о. Іринея Бабінця, ЧСВВ, присутні обговорили плани на майбутнє, зокрема, мова йшла про частіші духовні зустрічі монашества Бучацької єпархії УГКЦ.

На завершення всі разом відвідали джерело Св. Івана Хрестителя, яке знаходиться біля монастиря отців Василіян в с. Улашківці.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 

Різдвяне послання 2016 р. Б. Владики Димитрія (Григорака), ЧСВВ - єпарха Бучацького УГКЦ

Останні новини

rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-nad-svjatom-voskresinnja-gnih-pasha-hrystova «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував» (Тропар Пасхи). Дорогі брати і сестри! Віра та християнське...
katedralnyj-sobor-verh-app-petra-i-pavla-rozporjadok-bogosluzhinНеділя Пасхи. Воскресіння Христове. Великдень(28 квітня) 24.00 – Архиєрейська Божественна Літургія10.00 – Божественна Літургія Світлий понеділок (29...
rozporjadok-bogosluzhinНеділя Пасхи. Воскресіння ХристовеВеликдень(28 квітня) 24.00 – Архиєрейська Божественна Літургія 10.00 – Божественна Літургія   Світлий...
2019-04-13-20-44-54 Школа читання Святого Письма при Катедральному Соборі Верховних Апп. Петра і Павла м. Чортків, що діє з 2016 р. Б, закінчила читання другої книги Біблії...
katedralnyj-sobor-verh-app-petra-i-pavla-rozporjadok-bogosluzhin ІV-та неділя Великого посту,БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ (7 квітня) 8.00 – Утреня 9.15 – Вервиця 10.00 –...

Карта Єпархії

 

< лютого 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting