Бучацька Єпархія УГКЦ Головна

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Святість - це нагода до зростання Друк e-mail

 

З’їзд мирян Бучацької єпархії 20 жовтня 2018 р.Б. продовжив свою роботу в єпархіальному управлінні в м. Чорткові. Після благословення Владики Димитрія - Правлячого Архиєрея Бучацької єпархії, до присутніх із доповіддю на тему: «Святість у Святому Писанні та Літургії» звернувся о. Мирослав Думич.

Отець Мирослав торкнувся важливих елементів духовного життя мирянина, а саме - зростання у святості через призму Святого Письма та Літургії. Доповідач у цікавий та динамічний спосіб, в діалозі із слухачами, наводячи приклади з життя, розкрив сутність святості. «Якщо ти не святий , то ти не християнин!», - це головна думка, яка звучала із уст священика і спонукала застановитися над своїм життям.

Далі о. Володимир Гриців, ліцензіат морального богослів’я, у доповіді на тему: «Радійте та веселіться» спонукав присутніх застановитися над щоденним життям християнина і повчав, як різні життєві обставини є чудовою нагодою в осягненні святості.

Також отець Володимир аналізував та цитував Апостольське повчання Святішого отця Франциска та заохочував всіх придбати дану книжку для духовного читання.

Зокрема отець наголосив : «Всі святі, які є присутні у церковному календарі є для нас заступниками перед Богом і помічниками. Якщо в кожному нашому домі є церковний календар, то коротенька молитва щодня до святого, якого є день, – це запорука постійної молитви за нас устами святого».

«А ще важливо розуміти, що більшість тих святих не стали святими, бо втікали в пустиню, а навпаки жили серед прикрих обставин, ближніх, сусідів, які їх освячували. Всі люди, які є на нашій дорозі, не є випадковими і вони є поставлені Господом для нашого вдосконалення у любові до Бога і ближнього», - підсумував доповідач.

Доповідь на тему: «Святість об’єднаного Божого люду» цікаво та доступно виголосив отець Руслан Корнят, доктор догматичного богослов’я.

У своїй доповіді священик, цитуючи Блаженнішого Любомира (Гузара), сказав: «Церква – це не тільки священослужителі, а й увесь, зібраний у Господі, Божий люд, зокрема й миряни. Усі, що визнають триєдиного Бога, Воплоченого Божого Сина Ісуса Христа, приймають Боже Об’явлення у святих книгах Біблії, послуговуються Святими Тайнами, як засобом освячення і об’єднані на зразок трьох осіб Пресвятої Тройці».

І тому завданням Церкви, тобто всіх нас, згідно постанови Синоду Єпископів УГКЦ, є об'єднання Божого люду. Ми повинні інтенсивно плекати внутрішню єдність вірних нашої Церкви, хоч би де вони знаходилися, та свідомо й послідовно діяти для об'єднання християн київської традиції.

Отець Руслан старався донести учасникам з’їзду, що єдність — це теж є дар Божий, хоч всі бажають його прийняти на власних умовах. Ніхто не хоче мінятися, кажуть: «…нехай цілий світ зміниться, але не примушуйте мінятися мене… Проте постійна праця над собою веде нас до глибокої єдності в Христі зі всіма християнами».

Після підсумку праці в групах, миряни мали нагоду ще раз почути повчальні слова від Владики Димитрія - Єпарха Бучацького, а також висловили свої побажання щодо співпраці з духовенством.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 

Останні новини

rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-nad-svjatom-voskresinnja-gnih-pasha-hrystova «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував» (Тропар Пасхи). Дорогі брати і сестри! Віра та християнське...
katedralnyj-sobor-verh-app-petra-i-pavla-rozporjadok-bogosluzhinНеділя Пасхи. Воскресіння Христове. Великдень(28 квітня) 24.00 – Архиєрейська Божественна Літургія10.00 – Божественна Літургія Світлий понеділок (29...
rozporjadok-bogosluzhinНеділя Пасхи. Воскресіння ХристовеВеликдень(28 квітня) 24.00 – Архиєрейська Божественна Літургія 10.00 – Божественна Літургія   Світлий...
2019-04-13-20-44-54 Школа читання Святого Письма при Катедральному Соборі Верховних Апп. Петра і Павла м. Чортків, що діє з 2016 р. Б, закінчила читання другої книги Біблії...
katedralnyj-sobor-verh-app-petra-i-pavla-rozporjadok-bogosluzhin ІV-та неділя Великого посту,БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ (7 квітня) 8.00 – Утреня 9.15 – Вервиця 10.00 –...

Карта Єпархії

 

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting