Бучацька Єпархія УГКЦ Головна

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Святість - це нагода до зростання Друк e-mail

 

З’їзд мирян Бучацької єпархії 20 жовтня 2018 р.Б. продовжив свою роботу в єпархіальному управлінні в м. Чорткові. Після благословення Владики Димитрія - Правлячого Архиєрея Бучацької єпархії, до присутніх із доповіддю на тему: «Святість у Святому Писанні та Літургії» звернувся о. Мирослав Думич.

Отець Мирослав торкнувся важливих елементів духовного життя мирянина, а саме - зростання у святості через призму Святого Письма та Літургії. Доповідач у цікавий та динамічний спосіб, в діалозі із слухачами, наводячи приклади з життя, розкрив сутність святості. «Якщо ти не святий , то ти не християнин!», - це головна думка, яка звучала із уст священика і спонукала застановитися над своїм життям.

Далі о. Володимир Гриців, ліцензіат морального богослів’я, у доповіді на тему: «Радійте та веселіться» спонукав присутніх застановитися над щоденним життям християнина і повчав, як різні життєві обставини є чудовою нагодою в осягненні святості.

Також отець Володимир аналізував та цитував Апостольське повчання Святішого отця Франциска та заохочував всіх придбати дану книжку для духовного читання.

Зокрема отець наголосив : «Всі святі, які є присутні у церковному календарі є для нас заступниками перед Богом і помічниками. Якщо в кожному нашому домі є церковний календар, то коротенька молитва щодня до святого, якого є день, – це запорука постійної молитви за нас устами святого».

«А ще важливо розуміти, що більшість тих святих не стали святими, бо втікали в пустиню, а навпаки жили серед прикрих обставин, ближніх, сусідів, які їх освячували. Всі люди, які є на нашій дорозі, не є випадковими і вони є поставлені Господом для нашого вдосконалення у любові до Бога і ближнього», - підсумував доповідач.

Доповідь на тему: «Святість об’єднаного Божого люду» цікаво та доступно виголосив отець Руслан Корнят, доктор догматичного богослов’я.

У своїй доповіді священик, цитуючи Блаженнішого Любомира (Гузара), сказав: «Церква – це не тільки священослужителі, а й увесь, зібраний у Господі, Божий люд, зокрема й миряни. Усі, що визнають триєдиного Бога, Воплоченого Божого Сина Ісуса Христа, приймають Боже Об’явлення у святих книгах Біблії, послуговуються Святими Тайнами, як засобом освячення і об’єднані на зразок трьох осіб Пресвятої Тройці».

І тому завданням Церкви, тобто всіх нас, згідно постанови Синоду Єпископів УГКЦ, є об'єднання Божого люду. Ми повинні інтенсивно плекати внутрішню єдність вірних нашої Церкви, хоч би де вони знаходилися, та свідомо й послідовно діяти для об'єднання християн київської традиції.

Отець Руслан старався донести учасникам з’їзду, що єдність — це теж є дар Божий, хоч всі бажають його прийняти на власних умовах. Ніхто не хоче мінятися, кажуть: «…нехай цілий світ зміниться, але не примушуйте мінятися мене… Проте постійна праця над собою веде нас до глибокої єдності в Христі зі всіма християнами».

Після підсумку праці в групах, миряни мали нагоду ще раз почути повчальні слова від Владики Димитрія - Єпарха Бучацького, а також висловили свої побажання щодо співпраці з духовенством.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 

Останні новини

rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-bogojavlinnja-gospodnje-mt-3-13-17 «Бог Господь і явився нам, благословен, хто йде в ім’я Господнє» Христос Раждається! Дорогі в Христі! Сьогодні християни Сходу (хто слідує за...
rozporjadok-bogosluzhin24-та неділя по Зісланні Святого Духа. Св. прпмч. Анастасії Римлянки (11 листопада) 8.00 – Утреня 9.30 – Вервиця 10.00 – Божественна Літургія 13.00 –...
rozporjadok-bogosluzhin23-тя неділя по Зісланні Святого Духа. Св. рівноап. Аверкія, єп. Єрапольського, чудотворця. Св. сімох отроків, що в Ефесі (4 листопада) 8.00 – Утреня ...
rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-22-gu-nedilju-po-zislanni-svjatogo-duha-lk-16-19-31«Надія праведних – радість, а сподівання лихих - погубне» (Прип. 10, 28). Слава Ісусу Христу! Дорогі брати і сестри! У 22-гу неділю по Зісланні...
rozporjadok-bogosluzhin22-га неділя по Зісланні Святого Духа. Прп. Євтимія Нового. Св. прпмч. Лукіяна, пресвітера Великої Антіохії (28 жовтня) 8.00 – Утреня 9.30 – Вервиця...

Карта Єпархії

 

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting