Бучацька Єпархія УГКЦ Головна

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
В єдності будуємо храм душі дитини Друк e-mail

В єдності будуємо храм душі дитини

Духовність особи без її релігійності, без розуміння цієї високої творчої ролі, що відведена Богом людині у світі, втрачає будь-який сенс. Співпраця Церкви і школи – реальний крок уперед у справі відродження національної духовності.

Духовним серцем нашої сільської громади с. Котівка, що на Гусятинщині, є храм Різдва Івана Хрестителя, де парохом є о. Степан Котик, цього року виповнюється 10 років його священичого служіння.

Це нас, учителів школи, батьків, дуже втішає, бо розуміємо важливість Церкви у формуванні духовної молодої особистості і вихованні християнських чеснот.

Найбільш плідною і багатовекторною є співпраця за останнє десятиріччя з часу служіння на нашій парафії о. С. Котика. З його приходом церква стала не тільки місцем Богослужінь, місцем душевного спокою і розради, а й живою парафією – місцем зустрічі з живим Христом.

При Церкві створено Марійську дружину, членами якої є десятки учнів школи. Будучи в Марійському Товаристві, діти духовно збагачуються, мають обов’язкові спільні молитви, завдання, кожного місяця сповідаються і часто причащаються, беруть активну участь у житті парафії, відвідують відпустові місця. Не раз побували у Зарваниці, Страдчі, Уневі, Гошеві, Улашківцях, Львові. Так ми доносимо до дитячих сердець важливість молитви у житті людини.

Систематичними стали години-зустрічі з о. Степаном у школі, діти багато користають із наук отця-пароха, які він проводить. Отець завжди присутній на шкільних святах, заходах, зустрічах з воїнами АТО.

Школярі є активними учасниками традиційних щорічних заходів парафії, що зародились у цей час: Хресна дорога Спасителя із розважаннями, що проходить у часі Великого посту через усе наше село, молитовний похід зі свічками, Хресна дорога ненародженої дитини. Саме так виховуємо в дітей прагнення наслідувати Христа.

Вагомою щорічною традицією є проведення спільно з Церквою літніх християнських таборів разом з вчителями нашої школи. Слід зауважити, що тоді на табір спішать не тільки учні нашої школи, а й діти, що приїжджають до бабусь і дідусів на канікули. Але, найважливіше те, що на цих таборах, у легкій і невимушеній атмосфері, через веселі ігри, конкурси та забави, духовні наставники засівають у серця наших дітей Боже зерно, яке приносить свій плід у відповідний час, діти стають ближчими, щирішими одне до одного. Отець Степан знає всіх дітей поіменно, він є батьком не тільки своїх діток, а й добрим, дбайливим і чуйним духовним батьком всіх дітей нашої парафії, діти горнуться до нього і відчувають його любов до них. Наша парафія має майбутнє, над яким активно працює та молитовно чуває отець-парох.

В єдності будуємо храм душі дитини

«Мій Учителю, навчи і мене разом з Тобою приймати волю Отця, бо саме так здійснюється спасіння світу і моє особисте», - саме такими словами навчаємо наших дітей проживати свій день з Богом.

Радіємо і тим, що біля нашої церкви цього року постала духовна оаза – архітектурний комплекс з фігурою Івана Хрестителя у центрі, а також пройшли перші парафіяльні місії, які підняли дух народу, упродовж яких вірні слухали науки отця-місіонаря Василя Іваніва, приступали багатолюдно до Святої Сповіді та Причастя, освятили місійний хрест на подвір’ї церкви.

Вчителі, батьки та учні школи у цей ювілейний час, 10-річчя священства дякують Богові за ревного душпастиря, який веде їх до неба, а о. Степану за плідну співпрацю, за молитву і підтримку, за ревне пастирське служіння, за виховання дітей та молоді у християнському дусі.

Дирекція, педагогічний
колектив ЗОШ І-ІІ ступенів
с.Котівка
Гусятинського району,
батьки та діти

 

Останні новини

rozporjadok-bogosluzhin24-та неділя по Зісланні Святого Духа. Св. прпмч. Анастасії Римлянки (11 листопада) 8.00 – Утреня 9.30 – Вервиця 10.00 – Божественна Літургія 13.00 –...
rozporjadok-bogosluzhin23-тя неділя по Зісланні Святого Духа. Св. рівноап. Аверкія, єп. Єрапольського, чудотворця. Св. сімох отроків, що в Ефесі (4 листопада) 8.00 – Утреня ...
rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-22-gu-nedilju-po-zislanni-svjatogo-duha-lk-16-19-31«Надія праведних – радість, а сподівання лихих - погубне» (Прип. 10, 28). Слава Ісусу Христу! Дорогі брати і сестри! У 22-гу неділю по Зісланні...
rozporjadok-bogosluzhin22-га неділя по Зісланні Святого Духа. Прп. Євтимія Нового. Св. прпмч. Лукіяна, пресвітера Великої Антіохії (28 жовтня) 8.00 – Утреня 9.30 – Вервиця...
rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-21-shu-nedilju-po-zislanni-svjatogo-duha-lk-8-5-15«Хто має вуха слухати, хай слухає» (Лк. 8, 8). Слава Ісусу Христу! Дорогі брати і сестри! Кожен з нас християн знає, що пожива для тіла – їжа, пожива...

Карта Єпархії

 

< лютого 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting