Бучацька Єпархія УГКЦ Головна

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
«Вперше в історії нашої Церкви ми освятили меморіальний знак на честь жертв, які постраждали внаслідок Львівського псевдособору 1946 року», - Глава УГКЦ Друк e-mail

«Вперше в історії нашої Церкви ми освятили меморіальний знак на честь жертв, які постраждали внаслідок Львівського псевдособору 1946 року», - Глава УГКЦ

У п’ятницю, 17 листопада, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав відкрив на Тернопільщині меморіал пам’яті жертвам псевдособору 1946 року, який є перший і єдиний в Україні. Посвята та відкриття меморіалу пам’яті жертв псевдособору відбувся в селі Мушкатівка Борщівського району.

На заході були присутні митрополити Василь (Семенюк) і Володимир (Війтишин), владика Дмитро (Григорак), священики, голова ОДА Степан Барна, а також меценати, представники різних органів місцевої влади та мешканці села.

За словами Предстоятеля УГКЦ, ми повинні вшановувати тих, хто були жертвами цієї події, яку організувала радянська влада в часи сталінського “кровожерливого” тоталітарного режиму. Це досить важливий знак, оскільки він на цілий світ буде говорити правду про цю подію.
“Вперше в історії нашої Церкви і українського народу ми освятили меморіальний знак на честь жертв, які постраждали внаслідок Львівського псевдособору 1946 року. Чому це є така важлива подія? Насамперед, це пам’ять, яку ми сьогодні освячуємо і святкуємо. Тому що сьогодні той час, коли ми як українці та греко-католики по крупицях збираємо свою церковну і національну пам’ять. Ми мало усвідомлюємо свою тотожність та ще раз перед обличчям нових історичних викликів питаємо себе і кажемо світові ким ми є”, - зазначив Глава Церкви.

На думку Блажннішого Святослава, меморіал має про це говорити і говорити правду. “Більше того, внаслідок цієї насильницької ліквідації — цілої духовної країни, внаслідок насильницького знищення УГКЦ на її рідних землях, наша Церква ціною власної крові засвідчила те, що вона є правдива Христова Церква”, - наголосив проповідник.

Він також розповів, що тисячі священиків, монахів і монахинь, сотні тисяч вірних УГКЦ опинилися в лабетах смерті і не завагавшись готові були віддати своє життя за свою віру, Церкву та народ. Результатом цього псевдособору були десятки тисяч жертв, які є скарбом, і багатством, і нашої Церкви, і нашого народу”, - сказав Блаженніший Святослав.

 

Відтак очільник УГКЦ наголосив на таких гіперважливих моментах як пам’ять і прощення щодо “болючих” сторінок в історії нашого народу та нашої Церкви. “Ми згадуємо жертв Львівського псевдособору не тому, щоб комусь дорікати, чи плекати ненависть до когось. Проте ми сьогодні навіть в екуменічному діалозі повинні говорити правду. Сучасною мовою, якою спілкується Католицька Церква з цілим Православним світом, Львівський псевдособор є ніщо інше, як найбільший в історії ХХ ст. акт православного уніатизму. Що це означає? Насильно ліквідуючи, відриваючи від частини якоїсь Церкви при помочі державної влади ціною людських жертв ця Церква (тобто РПЦ, - ред.) намагається зрости у своїй кількості і майні. Таку правду потрібно говорити, щоби навіть в розумінні з Православним світом, ми все ж таки говорили правду, а це буде говорити цей пам’ятний знак. А ми пам’ятаємо, щоби прощати і лікувати рани”, - запевнив Глава Церкви.

Загалом Блаженніший Святослав наголосив, що ідея спорудження і навіть все те, що було пов’язане із втіленням цієї ідеї, не належить ані Церкві, ані органам державної влади, а громадськості; звичайним громадянам-патріотам, які знаю правду, про неї пам’ятають і цієї правди прагнуть навчати майбутні покоління.

“Те, що написано на меморіальному знакові будуватиме: нашу свідомість, нашу українську і греко-католицьку тотожність, а також буде будувати вільну і незалежну Україну. В цій Україні, де всі ми разом православні, греко-католики, протестанти будемо любити один одного, але також один одному будемо говорити правду. Не будемо цього боятися. Адже каже Христос: “Пізнайте правду і правда визволить вас”, - переконаний Предстоятель.

Крім того, Блаженніший Святослав висловив слова глибокої вдячності усім тим, хто долучився до процесу спорудити такий меморіал. “Ми просимо, щоб Воскреслий Христос прийняв у свої вічні обійми усіх тих, які постраждали внаслідок цього злочинного акту, а також всім тим, які жили для Бога, за нього віддали своє життя Господь дав вічний упокій у Небесному Царстві”, - сказав Глава УГКЦ наприкінці.

Додаток:

ДОВІДКА

Львівський псевдособор тривав з 8 по 10 березня 1946 року, не визнаний Ватиканом і скликаний у Львові згідно з планом КДБ СРСР із ліквідації Української Ггреко-Католицької Церкви, ініціативною групою у складі трьох священиків: Гавриїла Костельника, Михайла Мельника, Антонія (Пельвецького) як представників трьох єпархій Галицької митрополії: Львівської, Перемиської і Станіславської. Оскільки жодного єпископа УГКЦ на цьому соборі не було, завдяки чому. Згідно з канонічним правом, Львівський “собор” був лише неканонічним зібранням. Саме тому як УГКЦ, так і вся католицька церква, вважають це зібрання псевдособором. Згодом учасники Ініціативної групи почали «закликали українське католицьке духовенство за прикладом „політичного з'єднання України з Росією“ переходити до з'єднання з РПЦ”.

Департамент інформації УГКЦ


 

Різдвяне послання 2016 р. Б. Владики Димитрія (Григорака), ЧСВВ - єпарха Бучацького УГКЦ

Останні новини

rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-bogojavlinnja-gospodnje-mt-3-13-17 «Бог Господь і явився нам, благословен, хто йде в ім’я Господнє» Христос Раждається! Дорогі в Христі! Сьогодні християни Сходу (хто слідує за...
rozporjadok-bogosluzhin24-та неділя по Зісланні Святого Духа. Св. прпмч. Анастасії Римлянки (11 листопада) 8.00 – Утреня 9.30 – Вервиця 10.00 – Божественна Літургія 13.00 –...
rozporjadok-bogosluzhin23-тя неділя по Зісланні Святого Духа. Св. рівноап. Аверкія, єп. Єрапольського, чудотворця. Св. сімох отроків, що в Ефесі (4 листопада) 8.00 – Утреня ...
rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-22-gu-nedilju-po-zislanni-svjatogo-duha-lk-16-19-31«Надія праведних – радість, а сподівання лихих - погубне» (Прип. 10, 28). Слава Ісусу Христу! Дорогі брати і сестри! У 22-гу неділю по Зісланні...
rozporjadok-bogosluzhin22-га неділя по Зісланні Святого Духа. Прп. Євтимія Нового. Св. прпмч. Лукіяна, пресвітера Великої Антіохії (28 жовтня) 8.00 – Утреня 9.30 – Вервиця...

Карта Єпархії

 

< листопада 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting