Бучацька Єпархія УГКЦ Головна

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Молитвою відкрили ХVІІІ Всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини» Друк e-mail

06081701

В суботу, 5 серпня 2017 р. Б., владика Дмитро Григорак, ЧСВВ – Правлячий Архиєрей Бучацької Єпархії УГКЦ спільно з владикою Володимиром Ющаком, ЧСВВ - Єпископом Вроцлавсько-Ґданським благословили відкриття ХVІІІ Всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини», що проходить в урочищі Бичова на Ватряному полі неподалік міста Монастириська.

Єпископи у співслужінні духовенства Монастириського деканату та священнослужителів, які прибули з поза меж нашої єпархії спільною молитвою відкрили фестиваль.

Після молитовного відкриття фестивалю до присутніх звернувся владика Дмитро: «Лемківська ватра є радістю зустрічі друзів і побратимів, а також тріумфом живучості лемківського народу, як невід’ємної складової частини української нації, але з другого боку має присмак гіркоти, в якій ми пам’ятаємо депортацію і жертви, які сталися рівно 70 років тому підчас операції «Вісла» на рідній лемківській землі».

«Ми пам’ятаємо це не тому, щоби комусь мстити, чи носити в серці до когось ненависть, а пам’ятаємо щоби бути собою, щоби знати свою історію, бо народ без історії, що дерево без коріння, яке неодмінно всохне, пам’ятаємо щоби не ненавидіти, але любити, любити свою мову, свою говірку, свою рідну прабатьківську землю, традиції, культуру і нести з ними в майбутнє свій народ…», - підсумував Єпарх Бучацький.

Завершуючи своє слово владика Дмитро запросив звернутися до присутніх владику Володимира Ющака, який передав слова сердечних привітань та поздоровлень від Бажанішого Святослава – Отця і Глави УГКЦ, який не зміг прибути на свято. Відтак владика Володимир побажав присутнім, щоб вони не забували звідки походять, звідки вони були депортовані та закликав відвідати рідні землі.

«Ми 70 років пробуємо зберегти свою ідентичність, а часто, нажаль, буває так, що хтось переїжджає кордон і забуває звідки він виїхав, і не хоче цього пам’ятати. Пам’ятайте де ваше коріння!», - закликав єпископ Вроцлавсько-Ґданський.

По слові владики Володимира було зачитано привітання від Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюк.

Завершуючи відвідини фестивалю «Дзвони Лемківщини» владики разом із представниками різних щаблів влади оглянули представленні на фестивалі експозиції.

Прес-служба Бучацької Єпархії


 

Останні новини

rozporjadok-bogosluzhin 20-та неділя після Зіслання Святого Духа. Святих Отців VII Вселенського Собору.Св. ап. Якова Алфеєвого(22 жовтня) 8.00 – Утреня 9.30 – Вервиця10.00 –...
rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-20-tu-nedilju-po-zislanni-svjatogo-duha-lk-7-11-17 «Юначе, кажу тобі, встань!» (Лк. 7, 14).«Ось я кажу вам тайну: не всі ми помремо, але всі перемінимося, раптом, в одну мить, при останній сурмі;...
rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-19-tu-nedilju-po-zislanni-svjatogo-duha-lk-6-31-36«Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6, 36). Слава Ісусу Христу! Дорогі брати і сестри, твердження нашого Господа: «Будьте милосердні,...
rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-pokrov-presvjatoji-bogorodyci «За всіх Ти молишся, благая,За тих, що прибігають з віроюПід могутній Твій покров,Бо іншого тривалого порятунку ми, грішні, перед Богом,В бідах і...
rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-18-tu-nedilju-po-zislanni-svjatogo-duha-lk-5-1-11 «І, витягши човна на берег, кинули все й пішли вслід за Ним» (Лк. 5, 11). Слава Ісусу Христу! Дорогі брати і сестри! Сьогоднішнє євангельське читання...

Карта Єпархії

 

< серпня 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting