Бучацька Єпархія УГКЦ Головна

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Молитвою відкрили ХVІІІ Всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини» Друк e-mail

06081701

В суботу, 5 серпня 2017 р. Б., владика Дмитро Григорак, ЧСВВ – Правлячий Архиєрей Бучацької Єпархії УГКЦ спільно з владикою Володимиром Ющаком, ЧСВВ - Єпископом Вроцлавсько-Ґданським благословили відкриття ХVІІІ Всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини», що проходить в урочищі Бичова на Ватряному полі неподалік міста Монастириська.

Єпископи у співслужінні духовенства Монастириського деканату та священнослужителів, які прибули з поза меж нашої єпархії спільною молитвою відкрили фестиваль.

Після молитовного відкриття фестивалю до присутніх звернувся владика Дмитро: «Лемківська ватра є радістю зустрічі друзів і побратимів, а також тріумфом живучості лемківського народу, як невід’ємної складової частини української нації, але з другого боку має присмак гіркоти, в якій ми пам’ятаємо депортацію і жертви, які сталися рівно 70 років тому підчас операції «Вісла» на рідній лемківській землі».

«Ми пам’ятаємо це не тому, щоби комусь мстити, чи носити в серці до когось ненависть, а пам’ятаємо щоби бути собою, щоби знати свою історію, бо народ без історії, що дерево без коріння, яке неодмінно всохне, пам’ятаємо щоби не ненавидіти, але любити, любити свою мову, свою говірку, свою рідну прабатьківську землю, традиції, культуру і нести з ними в майбутнє свій народ…», - підсумував Єпарх Бучацький.

Завершуючи своє слово владика Дмитро запросив звернутися до присутніх владику Володимира Ющака, який передав слова сердечних привітань та поздоровлень від Бажанішого Святослава – Отця і Глави УГКЦ, який не зміг прибути на свято. Відтак владика Володимир побажав присутнім, щоб вони не забували звідки походять, звідки вони були депортовані та закликав відвідати рідні землі.

«Ми 70 років пробуємо зберегти свою ідентичність, а часто, нажаль, буває так, що хтось переїжджає кордон і забуває звідки він виїхав, і не хоче цього пам’ятати. Пам’ятайте де ваше коріння!», - закликав єпископ Вроцлавсько-Ґданський.

По слові владики Володимира було зачитано привітання від Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюк.

Завершуючи відвідини фестивалю «Дзвони Лемківщини» владики разом із представниками різних щаблів влади оглянули представленні на фестивалі експозиції.

Прес-служба Бучацької Єпархії


 

Різдвяне послання 2016 р. Б. Владики Димитрія (Григорака), ЧСВВ - єпарха Бучацького УГКЦ

Останні новини

rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-nedilju-po-bogojavlenni-mt-4-12-17 «Народ, який сидів у темноті,побачив велике світло»(Ісая 9, 1). Христос Раждається! Дорогі в Христі! Сьогодні маємо неділю після Богоявлення. Можна...
rozporjadok-bogosluzhin Прп. Георгія Хозевіта. Прп. Домініки. Еміліана ісповідника(21 СІЧНЯ) 8.00 – Утреня9.15 – Вервиця10.00 – Божественна Літургія 13.00 – Божественна...
rozdumy-o-d-ra-myroslava-dumycha-na-obrizannja-gnih-i-sv-vasylija-velykogo-lk-2-20-21-40-52 «Владика обрізується восьмого дня,як дитина, приймаючи ім’я Ісуса,бо Він Спаситель і Господь світу »(Восьма пісня канону утрені). Христос...
rozporjadok-bogosluzhin Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Св. Василія Великого, архиєп. Кесарії Кападокійської. Новий рік за юліанським стилем (14...
rozporjadok-bogosluzhin РІЗДВО ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА (7 СІЧНЯ) 24.00 – Архиєрейська Божественна Літургія 9.00 – Утреня10.00 – Божественна Літургія  Понеділок (8...

Карта Єпархії

 

< серпня 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting