Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Дні пам’яті, присвячені Владиці Якову Тимчуку, ЧСВВ, з нагоди 30-річчя смерті Друк e-mail

21 12 18 1

Заупокійну Святу Літургію і Панахиду з нагоди 30-річчя смерті владики Якова Тимчука, ЧСВВ, очолив о. Андрій Лемчук      у співслужінні священиків Бучацької єпархії УГКЦ в м. Чорткові 20 грудня 2018 р.Б.

Отець-доктор Мирослав Думич, звертаючись до вірних  у проповіді, наголосив:» Якби не владика Яків і не такі ісповідники віри, як він, - ми б сьогодні не мали вільної греко-католицької Церкви.

Саме владика Я. Тимчук  ревно служив нашим вірним у їхніх духовних потребах. Скріплював їхню віру молитвою і власним прикладом».

Пригадуючи життєвий шлях владики Якова, о.д-р.Мирослав  розповідав цікаві моменти з життя підпільного єпископа, якого всі називали отцем Тимчуком, бо майже ніхто в ті роки не знав, що о.Яків мав єпископські свячення. Зокрема отець пригадав,  як через те, що єпископ, сповідаючи воїнів УПА, був виданий в руки тодішнього «кагебіста». Проте, владику тоді не засудили, бо кілька місяців наперед  дитина  того ж самого «кагебіста», який вів справу,  була охрещена саме владикою Яковом.

На Святій Літургії були присутні очевидці, яких владика вінчав, сповідав , а також уділяв Святі Тайни їхнім дітям, вони молитвою та великою вдячністю згадували про владику Якова.

Після Богослужінь у Чорткові  духовенство та вірні  разом з священиками з м. Заліщики  та отцями василіянами відслужили Панахиду на могилах Владики Якова та його брата ієромонаха о.д-ра Єроніма, які знаходяться на центральному Заліщицькому кладовищі.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting