Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
В Чорткові пройшла Хресна хода за захист людського життя та сімейних цінностей Друк e-mail

В Чорткові пройшла Хресна хода за захист людського життя та сімейних цінностей

З благословення Преосвященного Владики Дмитра Григорака, ЧСВВ - єпарха Бучацького, 17 жовтня 2016 р. Б в м. Чорткові відбулася «Хресна хода за захист людського життя та сімейних цінностей».

Як висловився організатор заходу голова комісії у справах здоров’я і душпастирства о. Павло Вандяк: «Метою цього заходу було привернути увагу громадськості до актуальних проблем захисту ненароджених дітей і порушення основних цінностей сімейного життя, відповідального батьківства та материнства». Цей Хресний хід вулицями нашого міста, із великою кількість Божого люду, з виразними тематичними гаслами, які є не тільки на банерах але і в наших серцях, спонукає усіх нас задуматися, у якій батьківщині і в якому місті хочемо жити. За все, що зроблено-прийдеться відповідати перед Богом - підсумував о. Павло.

У Хресній ході взяли участь: духовенство Бучацької єпархії, гості із різних міст України, студенти Державного медичного коледжу, учні місцевих шкіл, студенти педагогічного коледжу ім. С. Барвінського, представники влади та жителі міста.

На центральній площі Героїв Майдану до присутніх звернувся Преосвященний Владика Димитрій (Григорак), який старався донести до вчителів, лікарів та сім’ї, що життя людини починається від моменту зачаття і що ми його маємо оберігати і захищати. Також свідченням із власного життя поділився лікар-акушер із м. Бучач п. Віталій Костянець, який заохотив молодь та своїх колег-лікарів бути охоронцями і захисниками кожного зачатого життя. Пан Петро Гусак - голова руху «За життя» в м. Львові, викладач УКУ пригадав болючу історію: «Коли М. Хрущов в 1955р повторно легалізував аборти, ціла країна тоді пішла в смітники і каналізаційні люки. І тепер створена така законодавча база на Україні, в якій не є захищене життя від моменту зачаття аж до пологів. Процитувавши польського єзуїта Петра Скаргу, який сказав: «Видати несправедливий закон є гірше ніж вбити людину, тому, що цей несправедливий закон буде постійно вбивати людей» - пан Петро застеріг лікарів, які є часто перед вибором і нібито керуються законом, який є.

Свої побажання щодо піднятої теми присутнім молодим людям висловили п. Іван Шуригайло - голова Дрогобицького руху «За життя» та п. Мирослав Возний – голова руху «За життя» в м. Івано-Франківськ. Поміж виступами гостей, духовенства та представників влади, захід прикрасили своїм співом та тематичними піснями молоді виконавці: Оля Половчук – пісня «Марія», Запухляк Зоряна – пісня «Молитва» та Оля Мельник – пісня «Шануймо батька і матір».

Отець Руслан П’яста, голова патріаршої комісії у справах душпастирства охорони здоров’я наголосив на особистому виборі самої людини, яка будучи часом в важкій життєвій ситуації не має відповідати агресією на агресію, ударом на удар, а навпаки проявити людяність, любов і милосердя. Також слід зауважити, що саме такий з ініціативи римо-католицької та греко-католицької церкви проходив по багатьох містах України і теж збирав чималу кількість небайдужих людей. Така акція за участю мирян і духовенства свідчить, що український народ все ж таки готовий оберігати цінувати і розуміти вартість життя, приймаючи його не зважаючи на різні перешкоди.

Прес-служба Бучацької єпархії


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting