Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Святіший Отець: Не Папи змінюють Церкву і серця, а молитва Друк e-mail

Святіший Отець: Не Папи змінюють Церкву і серця, а молитва

Молитва чинить чуда, не даючи серцю закам’яніти і забути про набожність. На це вказав Папа Франциск, проповідуючи під час ранкової Святої Меси у вівторок, 12 січня 2016 р., додаючи, що молитва вірних змінює Церкву, що Церква прямує вперед не завдяки Папам, єпископам чи священикам, а завдяки святим.

Проповідник коментував біблійну розповідь про молитву старозавітної Анни, яка випросила у Бога сина Самуїла, та про священика Елі, який спостерігаючи за її молитвою, спочатку подумав що вона нетвереза й намагався прогнати її зі святині, а пізніше, довідавшись, що причиною її стану є журба та горе, поблагословив.

«Анна молилася у своєму серці, ворушилися лише губи, але голосу не було чути. Бачимо сміливість жінки віри, яка своїм болем, сльозами випрошує у Господа ласку, – сказав Святіший Отець. – У Церкви чимало таких добрих жінок, дійсно багато, які моляться, немовби закладаючись з Богом. Згадаймо лишень про велику святу Моніку, яка своїми сльозами змогла випросити благодать навернення свого сина святого Августина. І таких є багато…».

Священика Елі Папа назвав «бідолашним чоловіком», до якого він відчуває «деяку симпатію». «Я в собі знаходжу вади, які мене уподібнюють до нього, тож добре його розумію». – пояснив він, додаючи: «З якою ж легкістю ми осуджуємо інших, з якою легкістю нам бракує пошани, аби сказати: якщо не знаю, що ця особа має на серці, то краще промовчу». А коли у серці бракує співчуття, «то завжди думаємо зле про інших».

Далі проповідник порівняв молитву Анни до молитви Ісуса в Оливному саді, коли Спаситель відчував смуток і біль, аж обливаючись кривавим потом. Ще однією спільною рисою є смирення перед Богом. «Іноді ми молимося, просимо про щось у Бога, але дуже часто не вміємо дійти до цієї боротьби з Господом, до сліз, щоб благати, випрошувати необхідну ласку», – зазначав Святіший Отець, ще раз розповівши історію про чоловіка з Буенос-Айресу, який після того, як його вмираючу доньку вночі забрали до лікарні, вирушив до Марійського санктурію та цілу ніч молився перед його зачиненою брамою, а вранці застав дівчину зціленою.

«Молитва чинить чуда, – підсумував Папа. – Вона також чинить чуда і для тих християн, чи то мирян, чи священиків або єпископів, які втратили побожність. Молитва вірних змінює Церкву. Церква прямує вперед не завдяки нам, не завдяки Папам, єпископам, священикам, монахиням… Церква прямує вперед завдяки святим. А святими є люди, сході до тієї жінки, святими є ті, які мають відвагу вірити, що Бог може все зробити».

radiovaticana.va

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting