Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
«Маючи славу Божу, можемо казати: «Слава Україні!», - о. Андрій Лемчук, парох Катедрального Собору Верховних Апостолів Петра і Павла в м. Чорткові Друк e-mail

«Маючи славу Божу, можемо казати: «Слава Україні!», - о. Андрій Лемчук, парох Катедрального Собору Верховних Апостолів Петра і Павла в м. Чорткові

З нагоди Дня Незалежності України 24 серпня 2020 р. Б. в Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла в м. Чорткові священники разом з вірними на Святій Літургії дякували Богові за незалежність України, а також випрошували потрібних ласк для українців.

Отець Мар‘ян Лемчук під час проповіді, звертаючись до присутніх, наголосив на трьох важливих аспектах: «Найперше маємо зробити порядок у власному житті. Як каже святий Августин: « Поставити Бога на перше місце». Друге - це порядок у своїй родині. Саме в ній має бути здоровий діалог. І третє - це порядок у спільноті. Маємо не боятися брати на себе відповідальність. Родина, Церква і школа мають бути разом, тільки тоді зможемо виховати зрілих християн і українців».

Після Літургії вірні разом з душпастирями процесійно вирушили до Хреста, який поставлений в честь Небесної Сотні, де разом з жителями міста молилися Молебень.

У привітальному слові о. Андрій Лемчук, парох Катедрального Собору Верховних Апостолів Петра і Павла, сказав: «Ми стоїмо тут перед хрестом. Але маємо побачити, що Христос був позбавлений будь-якої влади на хресті. Він був позбавлений всякої честі, будь-якого комфорту і задоволення, всякої слави, насолоди... Якщо ми не приймемо такого Бога в своє ж життя і не визнаємо суверенітет такого Бога, то наша віра є користолюбною. Якщо ми думаємо, що якщо я вірю в Бога, то в мене має бути все добре, то тоді я сприймаю Бога як того, який мені допомагає, а не я йому. Бог не є підсобний працівник. Свобода означає, що я маю так формувати своє бажання, щоб вибір добра був вільний».

Далі священник продовжив: «Важливо, щоб в часі виборів, які скоро мають бути, не була зграя вовків проти зграї вовків. Дивімося на Ісуса. Він не мав пристрастного бажання, щоб про нього добре говорили. Якщо не навчимося любити українців, то будемо ще довго нести хрест».

«Митрополит Андрей Шептицький казав: «Не потоками шумних фраз, а тихою і наполегливою працею любімо Україну».

Завжди стіймо перед обличчям Божим. Бог хоче, щоб ми були вільними, маючи славу Божу, можемо казати: «Слава Україні!», - завершив о. Андрій Лемчук.

Прес-служба Бучацької єпархії


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting