Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
«Є одне народження, яке завжди пам’ятатиме весь світ, доки буде існувати»,- владика Димитрій (Григорак),ЧСВВ, єпарх Бучацький Друк e-mail

«Є одне народження, яке завжди пам’ятатиме весь світ, доки буде існувати»,- владика Димитрій (Григорак),ЧСВВ, єпарх Бучацький

7 січня 2020 р. Б. різдвяне богослужіння в Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла в м. Чорткові очолив Правлячий Архиєрей Бучацької єпархії УГКЦ владика Димитрій (Григорак), ЧСВВ у співслужінні духовенства єпархії.

У своєму різдвяному пастирському посланні єпископ наголосив: «Народження кожної людини – це радісна і особливо важлива подія для її родини, адже прийшла в світ нова людина. Цю найголовнішу подію в своєму житті кожний з нас згадує святкуванням в колі сім’ї кожного року, дякуючи Богові і батькам за дар життя, бо немає важливішого дару для людини, ніж дар життя. Та пройде час, і наші дні народження не пам’ятатимуть далекі нащадки, як і ми не пам’ятаємо всіх попередників нашого роду. Але є одне народження, яке завжди пам’ятатиме весь світ, доки буде існувати. Це народження Ісуса Христа – Бога і людини. 2020 років тому сталася надзвичайна і неймовірна подія в історії людства – Бог став людиною. «Бог предвічний народився…», - слова нашої колядки містять в собі, на перший погляд, протиріччя, адже Бог є вічний, Він не має початку і кінця, але: «Якже сповнився час, Бог послав свого Сина, що народився від жінки, народився під законом» (Галат 4:4). Факт настільки неймовірний, що жодна релігія світу, окрім християнства, не має сміливості визнати цю правду. Син Божий став і Сином людським. Бог став людиною заради людини, об’явивши всій вселенній надзвичайну важливість людини для Бога».

Далі єпарх Бучацький сказав: «Господь підкреслив унікальну незамінність родини для існування людського роду, бо навіть Він – Син Божий - потребував сім’ї, щоб стати Сином людським. Жодна інша суспільна інституція не здатна замінити сім’ю – її функцію передавання і захисту життя, виховання та формування людини повноцінною особистістю та істотою богоподібною. Саме в сім’ї найбільш природньо та автентично передається любов, те, що найбільше робить людину людиною.

Щоб зберегти себе як націю і державу, необхідно, як завжди в часи випробувань, зберегти єдність з Творцем через віру в Нього і дотримання Його заповідей життя, а також протидіяти злу і утверджувати засади християнської моралі. Мовчиш на зло - поширюєш зло – стара, як світ, істина. Ми повинні не дозволити усувати Бога зі школи, суспільної моралі і державних законів, мусимо, хоча би, відстояти предмет Християнської Етики і Основ сім’ї в шкільних програмах. Нашим обов’язком є захистити наших дітей від морального калічення абсурдною гендерною ідеологією, яка спотворює розуміння самої суті людської природи. Зберігаючи віру в Бога і Його заповіді, людина зберігає себе. Попри всі небезпеки і виклики нашого часу йдімо сміливо в майбутнє. Воно буде таким, яким збудуємо Його ми, якщо будемо не байдужі до свого майбутнього і долі своїх дітей».

Духовний пастир привітав всіх з Різдвом Христовим: «Хай різдвяна радість дійде і огорне всіх наших вірних, де б вони не були: чи на передовій в бліндажах і окопах, чи далеко за межами України, чи близько біля нас.

Колядуймо і прославляймо Бога, який став людиною заради нас, щоб повернути нам синівство дітей Божих!

Хай Божий мир запанує у серцях всіх людей і по всій нашій Україні!».

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting