Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
100-річчя з дня смерті Катерини Рубчакової Друк e-mail

100-річчя з дня смерті Катерини Рубчакової

22 листопада 2019 р.Б. в м. Чорткові, біля пам’ятника Катерини Рубчакової, жителі міста, студенти та представники влади молилися за упокій душі Катерини Рубчакової, людини з великим серцем і щирою душею, яка відійшла у вічність, але завжди буде жити у нашій пам’яті. Українська земля славиться своїми синами та дочками, особливо тими, які тілом і душею завжди були з Україною. Катерина Рубчакова і досі залишається серед видатних постатей, як драматична актриса універсального обдарування, співачка ліричного сопрано.

Після поминальної панахиди, з нагоди 100-ї річниці від дня смерті К. Рубчакової, до присутніх звернувся генеральний вікарій Бучацької єпархії УГКЦ о. Володимир Заболотний: «Батько Катерини Рубчакової був дяком в м.Чорткові і привив своїм дітям любов до пісні, до музики, всі вони були творчими людьми. Катерина, через пісню, слово передавала любов до свого народу, співстраждала разом з ним. Була великою акторкою в час не вільної незалежної України, а в час поневолення нашими сусідами. Саме вона була променем світла поміж простого людського роду».

Далі священик роздумував: «Наш народ тоді був мало освічений, але був дуже морально сильним. І через сто років бачимо, що народ став дуже освіченим, але страшно низько морально – духовним. Дратує, коли ти в машинах чуєш «владимирский централ» і думаєш: « Невже це є українська народна пісня, невже це ми до такого рівня дійшли? Так тяжко йшли до нашої спадщини і що тепер отримали?».

100-річчя з дня смерті Катерини Рубчакової

Так би хотілося від наших державних мужів тієї високої моралі, культури, мудрості, як дару Божого. Але якщо ти не з Богом, то звідки в тебе може бути дар мудрості? На жаль в нас дуже багато хамів, циніків, ми це бачимо в ЗМІ, сварки, суперечки,сленги…це зовсім не те… Це не є вияв української культури.

Тоді, таким як наша Катерина Рубчакова, не так просто було нести ту культуру , а ми так легко сьогодні її віддаємо.

« Дай нам, Боже, мудрості, щоб ми пам’ятали своїх талановитих людей, які тут жили. Дай нам, Боже, щоб ми через десятки років мали пам’ятники видатним українським людям, які зробили нашу Державу щасливою»,- завершив священик.

Відтак, слово мала родичка видатної співачки Ольга Кульба.

На завершення присутні поставили квіти до погруддя Катерини Рубчакової.

Слід нагадати, що 1991 року, на честь 110-ї річниці від дня народження Катерини Рубчакової у Чорткові, великій актрисі був відкритий пам’ятник, а будинок культури названий її ім’ям.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting