Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Хресний хід вулицями Чорткова Друк e-mail

Хресний хід вулицями Чорткова

Вже традиційно в п’яту неділю великого посту, а цьогоріч - 25 березня, вулицями міста Чорткова пройшла Хресна Дорога, яка розпочалася від церкви Новомучеників УГКЦ. Біля храму зібралися духовенство та віряни. Багато Чортківчан прийшли з дітьми, чимало було молоді, а також старших людей. На початку Хресної Дороги з духовною наукою до численних вірних звернувся протосинкел Бучацької єпархії УГКЦ - о. Володимир Заболотний, наголосивши, що Дорога Христа – це особлива молитва, яка зрушує наше загрубіле серце, торкається струн співчуття і цим самим відкриває його для Бога.

До ходи долучилися народний депутат України Олег Барна, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний, заступник голови райдержадміністрації Іван Віват, голова районної ради Віктор Шепета, міський голова Володимир Шматько, представники депутатського корпусу, трудових колективів, підприємств, установ та організацій, військовослужбовці і учасники АТО, громадськість краю. Сотні вірян несучи важкий дерев’яний хрест вирушили колоною до Катедрального Собору Верховних Апостолів Петра і Павла.

Священики і вірні читали стації Хресної Дороги і по черзі несли хрест, той хрест, який за нас ніс Христос, кожен старався в цей день понести святиню, немовби, допомогти нашому Спасителеві в цій тяжкій ноші, заради нас та нашого спасіння. Цей Хрест символічно став для кожного його особистим, а разом з тим і Хрестом всієї спільноти, всього українського народу, адже Хрест несли парафіяни церков м. Чорткова та навколишніх сіл, влада, вчителі, студенти, молодь, військові, працівники медичних закладів, працівники культури та інші. Заключну стацію виголосив доктор літургійного богослов’я о. Мирослав Думич разом із заступником голови райдержадміністрації Іваном Віватом.

Відтак, без сумніву можна визнати, що кожен присутній від цієї Хресної дороги, як малий так і дорослий отримав духовну віднову.

За матеріалами Чортківської РДА
фото надані редакцією Чортківської районної газети «Голос народу»


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting