У Лондоні триває зустріч представників дванадцяти Східних Католицьких Церков Європи Друк e-mail

На запрошення владики Гліба (Лончини), Єпарха єпархії Пресвятої родини, з 26 по 29 жовтня в Лондоні проходить цьогорічна Зустріч східних католицьких єпископів Європи. Спеціальною нагодою для цього стало відзначення 60-річчя від дня заснування Апостольського екзархату для українців, який папа Венедикт XVI 2013 року підніс до рангу єпархії.

Цього року єпископи Східних Католицьких Церков зосереджуються на темі «Керигма-Катехиза-Містагогія» (проголошення Євангелія Христового, його поглиблення і його святкування). Вибір теми зумовлений численними викликами, такими як міграція багатьох східних католиків до регіонів і країн різних християнських традицій і деномінацій. Східні Католицькі Церкви намагаються відповісти на ці виклики через нове відкриття елементів власної східної традиції.

На початку зустрічі Апостольський нунцій у Великобританії Архиєпископ Едвард Йосиф Адамс передав папське привітання і благословення Папи Франциска для учасників конференції. На церемонії відкриття також був владика Пол МакАлінан, Єпископ-помічник Вестмінстерський, який від імені Його Еміненції кардинала Вінсента Нікольса привітав представників дванадцяти Східних Католицьких Церков Європи, що беруть участь у цьогорічній Зустрічі. Церемонія відкриття також включала презентацію про історію єпархії Пресвятої родини.

Тоді відбулася перша сесія – «Керигма». Її розгляд розпочали презентацією о. д-ра Тараса Барщевського (Загреб) на тему «Апостольська керигма – проголошення смерті та воскресіння Христа в катехизі єпископа». Опісля владика Богдан (Дзюрах) (Київ) виголосив доповідь: «Підготування нового Загального катехитичного довідника і внесок Східних Католицьких Церков». Другу сесію – «Катехиза» – представила д-р Кароліна Фарей (Великобританія), доповідаючи на тему «Благовіщення: педагогіка для катехизи». Під час третьої сесії п. Джак Фігель (США) представив «Катехизу у ХХІ сторіччі». По кожній презентації була сесія питань і відповідей.

Після робочих сесій Божественну Літургію в храмі Святого Бонавентури відслужив владика Донато Оліверіо з Лунгро (Італія). Хор цього дня співав грецькою, українською, англійською та італійською мовами, віддзеркалюючи багатство та різноманітність Східних Католицьких Церков.

Департамент інформації УГКЦ