Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Відпуст в Улашківцях Друк e-mail

Відпуст в Улашківцях

Цьогорічні святкування Різдва Йоана Хрестителя, які відбулись 7 липня 2017 року у Василіянській обителі в Улашківцях, Чортківського району, Тернопільської області пройшли по особливому. Божественну Літургію, в сам день празника очолив Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Василь Семенюк.

Чисельну участь у Літургії взяли ієромонахи з василіанських монастирів: о. Віталій Попадюк - провінційний секретар з Львова, о. Теодор Нагорняк - ігумен з Бучача, о. Володимир Маланюк - ігумен з Жовкви, о. Макарій Флячок з Бучача о. д-р. Прокопій Лотоцький з Бучача, о. Макарій Солюк - ігумен з Камянця-Подільського, о. Макарій Ленів - ігумен з Дрогобича, о. Ігнатій Москалюк - ігумен з Червонограду, о. Йосафат Хаймик - ігумен з Івано-Франківська, о. Венедикт Деркач - настоятель з Чорткова, о. Захарій Слободян з Гошева, о. Григорій Анастасин і брати новики із Креховського монастиря, о. Ігнатій Гвоздик з Луцька, з братів: бр. Онисим Чуба і Корнилій Сотник, генеральний вікарій Бучацької єпархії о. Володимир Заболотний, а також отці декани і парафіяльні священики.

Святкування розпочалось на передодні з вечірні і продовжилось нічними чуваннями. Cам день свята розпочався з утрені і молебня до Пресвятої Богородиці. Перед початком Літургії діти з нашої парафії урочисто зустріли і привітали Архиєпископа Василія.

На Архиєрейській Службі Божій, митрополит Василій звернувся до прочан з душпастирським словом. У своїй проповіді наголошував і заохочував про важливість особливої набожності до Йоана Хрестителя, навів приклади зцілень за його посередництвом. Враховуючи неспокійну ситуацію в країні, митрополит з великим болем в серці і переживанням, закликав прочан до спільної молитви за мир і спокій в Україні. Особливої урочистості додав святу спів хору із василіанського монастиря у Бучачі. По закінченні Архиєрейської Літургії, Архиєпископ уділив повний відпуст з нагоди 400 ліття Василіянського Чину. о. Власій Фуц - настоятель монастиря, в свою чергу, подякував Митрополиту і Архиєпископу, всьому духовенству і усім прочанам за спільну молитву.

На завершення відбулася хода до джерела, де відбулося урочисте освячення води.

бр. Теоктист Міщук, ЧСВВ
студент V – курсу Брюховицької семінарії


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting