Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
МОЛИТОВНА ЗУСТРІЧ З СЕСТРОЮ ЛІДІЄЮ Друк e-mail

МОЛИТОВНА ЗУСТРІЧ З СЕСТРОЮ ЛІДІЄЮ

11 червня 2017 р. Б. Савелівка знову радо зустрічала прочан. До цього мальовничого села – Марійського відпустового місця Бучацької Єпархії УГКЦ з’їхалося більше двох тисяч паломників з усіх куточків Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей. В цей сонячний погожий день на молитовну зустріч завітала с. Ліджі Паяпілі – настоятелька монастиря Сестер Св. Йосифа де Сен-Марк РКЦ і директор будинку перестарілих, який знаходиться на території монастиря (с. Павшино, Мукачівський р-н, Закарпатьська обл.). А також в цей день тут проходила проща для медичних працівників.

Сестра Лідія (так її привично між собою називають вірні) відома всім силою своєї молитви. Ця тендітна жінка, яка через хворобу в один час сама була «на межі» між життям і смертю, зараз випрошує заступництва перед Господом для всіх, хто звертається до неї про молитву. За її посередництвом багато людей отримали зцілення, подружні пари, котрі не могли мати дітей, стали батьками, а молоді люди віднайшли свою другу половинку і створили сімї. Зазвичай сестра провадить молитви у каплиці монастиря у Павшино. Та часто разом із Сестрами Святого Йосифа де Сен-Марк їздить на духовні зустрічі не тільки по всій Україні, а й за кордон. Зовсім недавно, буквально перед приїздом до нас, сестри повернулися із зони проведення бойових дій в АТО, де підтримували наших захисників молитвою та Словом Божим.

В Савелівці сестри вже втретє. І як в попередні візити, разом із о. Степаном Попроцьким, адміністратором відпустового місця, біля Чудотворної ікони Савелівської Богородиці їх радо зустрічають тисячі прочан. У програмі духовних зустрічей з сестрою Ліджі завжди є Служба Божа, духовна наука та молитва в намірі присутніх. Усі частини зустрічей є дуже важливі, тому вона не одноразово наголошує на важливості участі в них від початку до кінця. Та найбільше сестра закликає до Сповіді, щоби очистити і приготувати себе до приходу Святого Духа, який зцілює і вислуховує всі наші потреби. Саме в цей день римо-католики святкували П’ятидесятницю – свято Зіслання Святого Духа. В своїй реколекційній науці с. Ліджі акцентувала увагу на важливість Святого Духа у нашому повсякденному християнському житті, Його роль у ньому. «Святий Дух – як чемний гість, не може прийти без запрошення, не може діяти без нашого з вами дозволу. Він чемно чекає, коли ми Йому дозволимо зайти, покличемо Його для того, аби Він нам допоміг краще пізнати Слово Боже, пізнати Господа і велику Його любов до нас. Бо, не зважаючи на наші прохання і побажання, Господь краще знає і бачить, які в нас потреби. Наголошую на тому, що я не є цілителька, я не лікую. Я прошу в Господа і в Духа Святого для вас заступництва. А Йому видніше, яка нужда і просьба привела вас до Нього. Він відповідає на кожну молитву. В різний час. Довірмося Йому…» - говорила сестра Лідія.

Після науки під величальний передзвін церковних дзвонів, відбулося винесення Пресвятих Тайн Євхаристії, перед Якими сестра завжди молиться, і Які її «духовно скріплюють». У супроводі легкої духовної музики сестри разом з усіма вірними молилися до Святого Духа, запрошуючи Його у наші серця. Відтак с. Ліджі підходила до кожного з молитвою на зцілення, ставлячи руку на голову прочан. В кінці відбулася спільна подячна молитва до Святого Духа та Адороція Найсвятіших Тайн. По закінченні молитов о. Степан щиро подякував сестрам Святого Йосифа де Сен-Марк та сестрі Лідії зокрема за таку душевну молитовну зустріч та пообіцяв молитися в їхньому наміренні.

На жаль сестри поспішали, не мали змоги залишитися. Та залишили за собою приємні відчуття від духовної зустрічі. Тисячі пар світлих очей з сумом проводжали сестер, даруючи їм теплі слова вдячності. Адже, несучи свої намірення і покладаючи велику надію, на цю зустріч чекав з нетерпінням кожен паломник, долаючи десятки та сотні кілометрів.

Після від'їзду Сестер Святого Йосифа де Сен-Марк служилася подячна Служба Божа в наміренні сестер та всіх прочан, яку очолив канцлер Бучацької Єпархії УГКЦ о. Олег Ольховецький. Співслужили йому секретар єпископа о. Володимир Білінчук разом з о. Степаном Попроцьким та отцями з Монастириського, Коропецького та Бучацького деканатів, які прибули в цей молитовний день до Савелівки з допомою у Сповіді та Богослужінні. У о. Олега та о. Володимира з єпархіяльної курії ще була одна особлива місія. Вони передали Грамоти за вагомий внесок у розбудову відпустового місця та благословення від владики Кир Димитрія (Григорака), єпарха бучацького УГКЦ, для п. М.Ф. Круця, директора ПАТ «Івано-Франківськцемент» та п. О.В. Крушельницького, директора ПАТ «Коржівський СГДК». Сам Владика не зміг приїхати, тому єпархіальний канцлер о. Олег офіційно зачитав та вручив грамоти представникам підприємств. О. Степан ще раз подякував отцям та прочанам за спільну молитву та побажав усім здоров’я, миру та достатку «На многії і благії літа».

Закінчився цей молитовний день у парафіяльному храмі, де вірні пригорталися до Чудотворної ікони Савелівської Богородиці кожен в своєму наміренні.

Марія КУКЛІН,
прес-секретар відпустового місця Савелівка.


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting