Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Матері Божій, Матері земній, матері Україні присвячується… Друк e-mail

Матері Божій, Матері земній, матері Україні присвячується…

Травень… Місяць вшанування нашої Небесної Матері – Діви Марії… У цей місяць, коли природа вкриває землю травами і квітами, коли стоять прекрасні дні і літо стукає у двері, Україна святкує дуже світле та красиве свято – День Матері. Тож уже традиційно, у другу неділю травня, у церкві Успіння Пресвятої Діви Марії у місті Борщові, діти кількох катехитичних груп зробили свято для своїх Мам. Йому передувала клопітка підготовка: діти власноручно виготовили вітальні відкритки і паперові квіти з написом «З днем Матері!». Всіх жінок, які заходили до церкви на Службу Божу - мам, бабусь, дівчат, дівчатка і хлопці вітали виготовленими квітами, які прикріпляли до верхнього одягу. Усі в церкві були дуже святкові.

Розпочалося дійство, після Святої Літургії, вітальним словом отця Богдана до Матерів, який наголосив, що роль Мами є найважливішою в житті кожної жінки, тому ми усі повинні бути вдячними своїм мамам за життя, яке вони нам дали, за безмежну любов та самопожертву. А також, що прикладом для усіх Матерів має бути Матір Божа, Мати наша Небесна. Ще священник подякував усім матерям дітей Марійської дружини за те, що в переддень Дня Матері, 13 травня, вони разом зі своїми дітьми, взяли участь у спільному богослужінні римо-католицької та греко-католицьких громад до Фатімської Матері Божої, яке розпочиналося у костелі і продовжувалося у нашому храмі. Після чого піснею розпочалося свято.

Концерт умовно був поділений на дві частини: спочатку ведучі розповіли присутнім історію виникнення Свята Матері, наймолодші діти розіграли вітальну сценку, а далі читали їм вірші, співали пісеньки, а також під музичний супровід вручали листівки з квітами. Згадавши у своїх виступах ніжні мамині руки, її клопітку щоденну працю, ласку та тепло, малеча не змогла не викликати радісних сліз у матерів. Друга частина продовжувала розкривати триєдиний образ Матері. Спочатку діти відтворили образ Рідної Матері, показавши сценку, як Бог творив Маму.

Потім, через сценку Благовіщення, діти нагадали, що через дар Материнства до людей на землю прийшов Спаситель. І що найбільшою Матір’ю всього світу була, є і буде Богородиця, Матір Божа і Мати наша Небесна. Після чого, під музичний супровід та зворушливий вірш П. Тичини «Скорбна Мати» через вхідні двері, зайшла учасниця, яка у своєму монолозі та пісні «Серце Матері» відтворила образ Матері Божої, яка вже втратила, тут, на землі, свого сина…. Третій, трагічний образ Матері України, у своєму монолозі «Я Україна, я є!» зобразила ще одна учасниця дійства.

Завершилося свято молитвою матерів за своїх дітей, урочистим привітанням від ведучих та побажанням усім мамам «Многая Літа!». Після виступу слово мала парафіянка храму п. Оля Костюк, яка дуже зворушливо подякувала усім Матерям, дітям та молоді, отцю Богдану та катехиту п. О. Рачковській за організацію такого чудового свята.

Вдячні батьки


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting