Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
«Тут митець - людина віруюча, а це і є елемент присутності Святого Духа», - владика Димитрій (Григорак), єпарх Бучацький Друк e-mail

«Тут митець - людина віруюча, а це і є елемент присутності Святого Духа», - владика Димитрій (Григорак), єпарх Бучацький

Відкриття персональної виставки художніх робіт та живопису сестри-монахині Соломії Крушинської, Головної Настоятельки ЗСМ відбулася в РБК ім К. Рубчакової в м. Чорткові 11 травня 2017 р. Б..

Експозиція художніх полотен під назвою «Від серця Бога» містить в собі 37 картин різної тематики, починаючи від канонічного сакрального мистецтва і завершуючи пейзажами та натюрмортами. Мистецтвознавці стверджують, що роботи с. Соломії наповнені світлом та повітрям, певний настрій у глядача створює гармонія тонів та напівтонів.

Владика Димитрій, Правлячий Архиєрей Бучацької єпархії, благословив відкриття виставки, а також звернувся до присутніх: «В своїх творах кожен митець виражає свою душу, свій духовний світ. В цій виставці світ є світлий і несе Світло іншим. Кожен митець, творячи, додає своє «я», проте, за кожним талантом стоїть Творець, датель цього таланту. Ікона це особливе мистецтво, бо ікона уприсутнює Бога, звичайно, найкраще уприсутнює Його сама ж людина своїм життям».

«Мистецтво вихоплює якийсь момент і цю сутність зафіксовує в зображенні. Ці зображення, які тут бачимо, мають духовний і емоційний заряд. Тут митець - людина віруюча, а це і є елемент присутності Святого Духа», - повчав владика Димитрій
«Бажаю, щоб ця виставка внесла свій вклад в життя жителів нашого міста. Де є центром Бог, там можна багато почерпнути….Нехай с. Соломія скаже все, що через неї має сказати Бог у своїх картинах», - побажав єпископ.

Також з вітальним словом виступили представники влади, які побажали запросити с. Соломію на сесію районної ради для ширшого кола знайомства з її творчістю.

Мама, родина, сестри, вчителі з рідної школи с. Бичківці, де навчалася с. Соломія, з подивом і захопленням розглядали картини, пишалися своєю односельчанкою, ученицею та заохочували шанувати насамперед своїх.

Сама ж авторка картин теж звернулася до учасників відкриття виставки: «Коли художник робить виставку, він наче оголює свої почуття, емоції. Кожна, тут, представлена мною робота, має свою передісторію, десь я раділа, десь переживала… Є складні, філософського характеру роботи, де потрібно читати рядок за рядком, щоб зрозуміти. Наприклад, картина де є ангел і тримає кусочок серця, це час, коли я відчувала тугу за Богом. Саме в Ньому є повнота і той кусочок, якого мені і кожному з нас не вистачає. Сонце в моїх картинах завжди є символом Бога. Картина, де Україна плачуча в вінку, а довкола круки, які хочуть забрати хліб з її рук, була написана в хвилюючому часі подій на Майдані. Це був наслідок переживань і гарячої молитви за рідну землю».

Також с. Соломія, розуміючи своє покликання до монашого життя, розповіла про перші порухи покликання до малярства: «Цей дар не тільки мій, він є і ваш, бо я є донька цієї прекрасної землі. Для мене ця виставка є дуже особлива, бо я є з цих країв. Саме тут я вдивлялася в природу, Богом дану. Часто, в своєму мальовничому селі Бичківці, бігала до лісу, вдихала свіжість і невмирущість української краси. Коли в дитинстві, в школі намалювала коня, всі друзі почали хвалити, як це гарно вдалося, мабуть, тоді в мене вже зароджувалося покликання до малювання».

Сестра Соломія - мироносиця завдячує Богові за те, що поділився з нею тим даром творити і цим самим став ще ближчий до неї. Також своїй рідній мамі, саме мама першою в дитинстві вчить кожного з нас відрізняти кольори і бачити красу світу такою, якою створив її добрий Бог. Велику роль у формуванні та відкритті того дару відіграють співсестри Згромадження Сестер Мироносиць, які підтримують і розуміють сестру-художницю. В особливий спосіб сестра вдячна духовним провідникам, які вели її і зрозуміли її душу, та дозволили Богові здійснювати свій план через ніжний та промовляючий дотик пензля до полотна.

Детальніше: Сестра Соломія Крушинська, Головна Настоятелька Згромадження Сестер Мироносиць УГКЦ у 2012 р. закінчила навчання в інституті мистецтв в Прикарпатському національному університеті ім В. Стефаника, за спеціальністю «образотворче мистецтво», опісля вивчала техніку грецького іконопису в отця-студита Ореста Козака, який довший час переймав ремесло у відомого грецького іконописця Георгія Кордіса.

Твори с.Соломії прикрашають храми м.Ковеля, Іллічівська, монастирів Яремча, Богоричан та належать до приватних колекцій Риму (Італія), Кюнінштейну (Німеччина), міст Івано-Франківська, Тернополя.

Виставлені ікони можна придбати. За кошти, вилучені від художніх робіт, сестри-мироносиці проводять благодійні заходи, спрямовані на допомогу убогим та на безкоштовні обіди безхатькам.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting