Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Великопосні реколекції в Савелівці Друк e-mail

Великопосні реколекції в Савелівці

Ми зараз знаходимося у часі Великого посту, коли не тільки відмовляємося від деяких видів їжі, поганих звичок та веселих забав. В ці дні важливо осмислити, наскільки є великою Любов Божа щодо нас, наскільки важливими є страждання Ісуса на Хресній Дорозі та що ми робимо для того, щоб своїм способом життя не завдавати нашому Господеві ще більше страждань. Щоб нам було легше знайти відповідь на ці й інші не менш важливі питання, у єпархіальному відпустовому місці Савелівка вже котрий рік поспіль проходять Великопосні реколекції. З цією метою до нас завітав отець-екзорцист Ян Білецький – священник, наділений Господнім даром, який горне під покров своїх цілющих молитов усіх, хто приймає до свого серця Христа, хто шукає помочі у Всевишнього.

10-12 березня 2017 р. Б. у парафіяльному храмі Собору Івана Хрестителя о. Ян проводив Великопосні реколекції та молитви на зцілення душі і тіла. «Зцілює Бог, а я є лише інструментом в Його руках» - говорить отець. Свідчення про чуда Господні за молитвами отця-екзорциста розлетілися не тільки по всій Україні, а й за її межами. Тому в ці дні тисячі людей приїхали на реколекції та молитви до Савелівки, не зважаючи на холод, дощ і мокрий сніг. Сюди прибули парафіяни з усіх куточків Монастириського, Коропецького, Бучацького, Підгаєцького, Борщівського, Чортківського та Гусятинського деканатів, також приїхали вірні зі Збаража, Бережан, Тернополя, Івано-Франківська, Калуша, Городенки, Коломиї, Галича, Снятина, Золочева, Львова. Усіх сюди привела надія на Господа та віра у силу молитви.

Перший реколекційний день розпочався Божественною Літургією, яку очолив о. Степан Попроцький – Адміністратор цього відпустового місця. По закінченні Служби о. Ян Білецький вів першу реколекційну науку на тему «Первородний гріх». Цю науку, як і всі наступні, розпочав і закінчив читанням Святого Письма. Розважаючи над проблемою гріха, отець звернув увагу на те, як в сучасному світі нечистий намагається полонити нас через телебачення, інтернет, комп’ютерні та азартні ігри, використовуючи різні методи і прийоми «зомбувати» нашу свідомість, «викрасти людську гідність». Також отець вказав на те, яким великим гріхом є зняття вроків, виливання воску, викачування яєць, гадання на картах та всякі ритуали, носіння червоної нитки, знаків зодіаку, різного роду оберегів та окультних знаків. Опісля о. Ян екзирцизмував принесені вірними сіль, воду і олію, перед тим розповівши, в яких випадках і як їх, використовувати. Відтак відбулося Миропомазання та окроплення всіх присутніх Свяченою водою. Закінчився цей реколекційний день молитвами на оздоровлення, які читав о. Ян над всіма бажаючими, вислуховуючи прохання кожного та надаючи мудрі поради.

Другий реколекційний день розпочався ранковою Службою Божою на всяке прошення, яку очолив отець-декан Ігор Джиджора. По закінченні о. Ян проводив другу реколекційну науку на тему «Розкаяння», в якій вказав на важливість Сповіді і щоденного обрахунку сумління. Так, як ми вмиваємося від бруду, коли змастимося, так важливо в духовний спосіб «вмити» свою душу від гріхів, очиститися перед Господом. «Нам всім потрібне стале навертання, те наше стале розкаяння» - зазначив отець. Закінчилася наука також екзорцизмуванням, окропленням всіх вірних свяченою водою та Миропомазаням. Відтак о. Ян провадив молитви на оздоровлення душі і тіла. Продовжився цей молитовний день після обіду служінням Вечірньої. Відтак отець-екзорцист продовжив реколекційне навчання темою «Боже Милосердя». В часі науки реколектант зазначив: «Вчімся в школі Хреста. Вчімся, як Христос то робив. І просім Господа Бога. Просім, коли щось не вдається, не знаєте... Припадім до Хреста Господнього з словами «Господи, прости мені. Поможи мені бути апостолом добра. Поможи мені бути апостолом Божого Милосердя». І знову після реколекції – окроплення Свяченою водою та Миропомазання. Опісля відбувся Чин Соборування (Свята тайна Єлеєпомазання), в якому брали участь запрошені отці Монастириського, Коропецького, Бучацького, Підгаєцького та Гусятинського деканатів. Оскільки прибуло дуже багато людей, яких не вміщала невелика парафіяльна церква, освяченим того вечора Єлеєм Соборування звершували дві групи священників, традиційно по сім. Закінчився молитовний день молитвами о. Яна Білецького в приватний спосіб.

Урочистою Божественною Літургією розпочався останній реколекційний день біля чудотворної ікони Савелівської Богородиці. Богослужіння очолив о. Ростислав Смирнов, оспівув парафіяльний хор. В часі всіх трьох реколекційних днів більше 2000 вірних приступили до тайни Сповіді та Святого Причастя. Відтак відбулася завершальна реколекційна наука о. Яна про Любов. В ній реколектант зазначив, що «Любов – найкоротша дорога до неба… Бог зацікавлений, щоб ми всі раділи…», та звернув увагу всіх вірних на слова Апостола Йоана 4,8 «Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов!» І знову після науки отець-екзорцист проводив молитви на оздоровлення, відбулося Мирування та окроплення Свяченою водою.

Приємно зазначити, що оздоровлення молитвами сталися і під-час Великопосних реколекцій, свідчення яких були оголошені всім присутнім у храмі самими оздоровленими щасливими людьми.

«Великі та дивні діла Твої, Господи…» (Пс.139)

Прес-секретар відпустового місця Савелівка
Марія КУКЛІН


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting