Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Глава УГКЦ на свято Василія Великого: «Я так би хотів, щоб у цьому році ми хоч трошки стали кращими християнами» Друк e-mail

Глава УГКЦ на свято Василія Великого: «Я так би хотів, щоб у цьому році ми хоч трошки стали кращими християнами»

Дуже знаменно, що спільнота ченців Чину святого Василія Великого розпочинає свій ювілейний рік саме у Києві. Тому що саме звідси, саме з Київської унійної митрополії розпочалося оновлення нашого церковного і монашого життя. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Літургії, яку Йому співслужили: Владика Дмитро Григорак, ЧСВВ - Правлячий Архиєрей Бучацької єпархії УГКЦ та Владика Богдан Дзюрах - Секретар Синоду Єпископів УГКЦ в святого Василія Великого у храмовий празник.

У своїй проповіді до вірних Предстоятель зауважив, що сьогодні, 14 січня, за Юліанським календарем ми розпочинаємо Новий рік. Ми входимо в новий період нашого церковного і особистого життя.

За його словами, як християни ми починаємо цей рік з особливого дня – свята. Сьогодні ми святкуємо празник Обрізання і найменування Господа нашого Ісуса Христа. Сьогодні минає восьмий день після Різдва Христового. Як ми чули у Святому Євангелії, відповідно до припису старозавітного закону, цього дня в обрізанні новонароджений Спаситель отримує ім’я Ісус, що означає «спаситель».

«Можемо сказати, – пояснив Блаженніший Святослав, – що сьогодні сам Господь Бог у тілесному обрізанні свого єдинородного Сина відкриває нам зміст і значення Його місії, задля якої Він народився між нами. Христос народжується, аби вкласти в кожну людину не так тілесне зовнішнє обрізання, а вкласти в кожну людину джерело вічне».

«Обрізання Ісуса Христа, – продовжив проповідник, – є передвісником, обіцянкою дару Хрещення – того моменту, коли кожен з нас отримує хрещальне ім’я. Того моменту, коли в нутро кожного з нас Господь вкладає зародок життя вічного. Усе те, що сьогодні Небесний Отець відкриває в особі свого Єдинородного Сина, даючи пізнати нам Його ім’я, є здійснене для нас. Спаситель своє спасіння хоче вкласти в істоту кожного, хто прийме дар усиновлення і стане сином і донькою Божою за новою обітницею – у тайні Святого Хрещення».

Глава УГКЦ на свято Василія Великого: «Я так би хотів, щоб у цьому році ми хоч трошки стали кращими християнами»

І кожного разу, сказав Глава Церкви, коли ми хочемо обновити своє життя, коли ми хочемо відродження: особистого, церковного, суспільного, ми повинні повертатися до цього джерела. Вертатися до тої сили, яку Господь уже вклав у наше нутро. Ми повинні ще і ще раз відкривати для себе самих своє власне християнське ім’я.

Розпочинаючи сьогодні Новий рік, ми також святкуємо свято святого Василія Великого. «У його постаті ми можемо побачити плоди Таїнства Хрещення», – вважає Предстоятель.

За його словами, святий Василій Великий походив з дуже знатної вченої родини. Чуючи Слово Боже про нове християнське ім’я, чуючи благовість Євангелія про нове життя, яке випливає з Таїнства Хрещення, він по-новому зрозумів гасло грецької філософії, яке звучало так: «Пізнай самого себе». «Аскетичне життя Василія Великого, його монаший спосіб життя, його глибоке Богослов’я було ніщо інше як пізнання дару спасіння, яке Господь Бог поклав у його серце. Він щораз то глибше повертався до джерела – джерела Життя вічного», – відзначив Блаженніший Святослав.

Також цього дня ми розпочинаємо особливий ювілейний рік у житті УГКЦ і в житті Чину святого Василія Великого.

Глава Церкви нагадав, що минулого року ми дякували Господу Богу за 420-річчя Берестейської унії – церковного єднання, яке знову привело Київську Церкву до джерела єдності Церкви Христової. Коли наші владики на чолі зі своїм митрополитом відновили єдність Київської Церкви з наслідником апостола Петра – Святішим Отцем Папою Римським сьогодні. «Неминуче, – зазначив Архиєрей, – таке повернення до джерела мало вилитися в оживлення, оновлення святого життя в Київській Церкві. І через двадцять років Київський митрополит Йосиф Велямин Рутський розпочинає реформу Руського монашества. Цю реформу ми сьогодні знаємо, як початки нового історичного буття монашетсва в лоні Василіянського чину».

Глава Церкви сердечно привітав ченців і сестер Чину святого Василія Великого. «Хочу побажати, аби в цьому році переживаючи, святкуючи цей рік, з одного боку, ви слідували цьому гаслу і заповіту Василія Великого: «Пізнайте самих себе». Відкривайте щораз то глибше зміст богопосвяченого життя. Хочу побажати, аби цей рік став непросто роком повернення до джерел, а став роком оновлення нашого монашества. Здобуттям нової духовної сили. Роком глибокого духовного оновлення всієї нашої Церкви», – побажав Глава УГКЦ.

Тому, вважає він, цей ювілей не є тільки ювілеєм Василіянського чину. «Це подія, яку повинні ми, як Київська Церква, глибоко пережити і зрозуміти цей заклик Божий до нас у цьому році. Я так би хотів, аби в цьому році ми хоч трошки стали кращими християнами. Аби ми відкрили в собі силу, яка здатна нас перемінити. Ми бачимо, що в нашому суспільно-державному бутті ми так потребуємо змін, ми так потребуємо оновлення. Ми відчуваємо, що по-старому жити вже не можливо», – закликав Глава УГКЦ і додав, що сьогодні ми просимо в Господа Бога дару оновлення, дару, який би став моментом нового імпульсу для глибокого святого життя, який походить від єдиного імені, в якому є спасіння для людини – імені Ісус.

Департамент інформації УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting