Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Празник первомученика й архидиякона Стефана в Чортківській обителі Отців Василіян Друк e-mail

Празник первомученика й архидиякона Стефана в Чортківській обителі Отців Василіян

9 січня 2017 р. Б., в день святого апостола, первомученика й архидиякона Стефана Владика Дмитро Григорак, ЧСВВ - Правлячий Архиєрей Бучацької єпархії УГКЦ з пастирським візитом відвідав храм Преображення Господнього при монастирі Отців Василіян в м. Чорткові.

Перед храмом, за українською традицією, з хлібом та сіллю Єпископа зустрічала місцева громада на чолі із настоятелем монастиря ієромонахом Венедиктом Деркачем. Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Дмитро у співслужінні: о. Венедикта Деркача, о. Теодора Нагорняка – ігумена Бучацького, о. Власія Фуца – настоятеля Улашківського, ієромонаха Атанасія Слободяна, о. Володимира Білінчука - секретаря єпископа, о. Володимира Логуша та отців домініканців Іринея та Дмитра.

В часі проповіді Єпископ Бучацький роздумував з вірними про життєвий шлях первомученика й архидиякона Стефана, а також про значення мучеництва в християнстві: «Через слово ахидиякона Стефана наверталися не тільки юдеї, а й погани, диспути з ним для противників завжди були програшні і тому вони вирішили Його позбутися…».

«Стефан - юдей з грецьким ім’ям, який був перший, хто потерпів за проповідь Божого Слова віддавши своє життя…», - продовжив Владика.

«Смерть мученика - це теж проповідь, можливо навіть сильніша ніж його слово і діло, бо багато з тих, хто бачив, як помирають мученики, ставали на їхнє місце…», - підсумував Єпарх Бучацький.

Насамкінець Служби Божої о. Теодор Нагорняк, зачитав декрет Апостольської Столиці про оголошення Ювілейного року 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, у якому зазначено, що під час цього Ювілею ченці-василіяни та вірні, які разом з ними будуть брати участь у його відзначенні, можуть отримати повний відпуст.

Архиєрейські відвідини традиційно завершилися «многоліттям» і духовним гімном України «Боже, Великий, Єдиний…» та колядою з подячним словом о. Венедикта.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting