Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Глава УГКЦ: «Україні потрібна освітня реформа для демократизації освіти» Друк e-mail

Глава УГКЦ: «Україні потрібна освітня реформа для демократизації освіти»

Серед реформ, в яких Україна відчуває найбільшу потребу, є освітня реформа. Вона потрібна насамперед для демократизації освіти та є надзвичайно важливою для покращення умов діяльності, зокрема, католицьких шкіл. Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 28 жовтня 2016 року під час 88-ї Генеральної асамблеї Комітету католицької освіти Європи (СЕЕС) в Україні.

Говорячи про розвиток приватної освіти в Україні, Предстоятель Церкви зауважив, що в правовому полі України досі співіснували лише дві форми власності - державна й приватна. Приватна, зокрема, передбачала її повне фінансування засновником. Саме тому кількість приватних (зокрема і заснованих релігійними організаціями) загальноосвітніх навчальних закладів становить лише відсоток від їх загального числа (кількість школярів у них – піввідсотка від загальної чисельності), приватних дитячих садків – відповідно 1, 8 відсотка (кількість дошкільнят у них – один відсоток від загальної чисельності).

За словами архиєрея, після багатолітньої співпраці представників різних Церков та народних депутатів України (зокрема, теперішньої міністра освіти п. Лілії Гриневич) у 2015 р. нарешті вдалося ухвалити Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів», який надав релігійним організаціям право створювати навчальні заклади різних рівнів.

«Особливою рисою становлення християнської освіти в Україні було те, – вважає Блаженніший Святослав, – що цей процес став майданчиком для виникнення плідного міжконфесійного діалогу в нашій країні. Необхідність створення відповідних умов для християнського виховання молодого покоління об’єднала українські християнські конфесії спільною метою. Крім того, ця велика мета активізувала діалог між Церквою і державою показала ті ділянки, в яких Церква і держава мають спільні інтереси та перспективу співпраці».

Глава Церкви відзначив, що провідне місце в процесі формування міжконфесійного діалогу та системи державно-церковних відносин у сучасній Україні посідає Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО).

Департамент інформації УГКЦ

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting