Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Блаженніший Святослав разом з єпископами Східних Католицьких Церков Європи зустрівся з Патріархом Лісабона Друк e-mail

Блаженніший Святослав разом з єпископами Східних Католицьких Церков Європи зустрівся з Патріархом Лісабона

Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав разом з єпископами Східних Католицьких Церков Європи, які прибули до Португалії, зустрівся з Патріархом Лісабона кардиналом Мануелем Клементе, президентом Єпископської Конференції Португалії. У зустрічі також взяв участь префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі.

"Ваші Церкви і ваші люди стали нам близькими. Сьогодні ми вас знаємо не тільки тому, що вас чули, а тому що бачили вас і пізнали ваших людей, разом із вами ділили і радість, і сум. Ваші Церкви - це благо для всіх нас. Ми відчуваємо ваше свідчення життя, праці, відкритості", - зазначив Патріарх Лісабона.

Він відзначив, що для Португалії проблема міграції дуже близька. "У світі проживає 15 млн португальців, які теж шукають кращого життя. За останні роки багато молодих португальців поїхали до США. Віддалення від батьківщини призводить до складних ситуацій і Церква має підтримати тих, хто зіштовхнувся з такою проблемою. Церква має нести Христа в усьому світі і бачити в міграції нові можливості", - наголосив префект Конгрегації Східних Церков.

Кардинал Мануел Клементе відзначив, що кілька десятків років тому до Португалії прибуло багато українців і греко-католицька спільнота дуже добре прижилася й інтегрувалася в португальське середовище. "І їх присутність є позитивом для нашої країни, - зауважив Патріарх Лісабона і додав: Ми знаємо, чому ваші люди покидають свою землю. Бо вони перебувають у важких умовах: корупція, відсутність роботи, нестабільність. Ми не повинні забувати про те, що відбувається в Україні, ми знаємо про війну і велику кількість біженців. Сподіваємося, що мирні угоди зможуть вирішити цей конфлікт", - зазначив кардинал.

Відтак Блаженніший Святослав підкреслив, що Зустріч єпископів Східних Католицьких Церков Європи - це нагода поділитися "досвідом, болем і надіями". "Ми в Португалії з особливої причини - ми в духовному паломництві до нашої Богородиці. Ми прийшли до неї і хочемо попросити у Господа і Богородиці: як ми можемо бути пастирями для наших емігрантів в Європі?" - відзначив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав підкреслив, що феномен міграції є випробуванням, але водночас і благословенням. "Наша Церква переживає цей феномен понад століття, і сьогодні УГКЦ - глобальна Церква, яка має свої структури в різних країнах", - зазначив Предстоятель УГКЦ.

Від імені УГКЦ Блаженніший Святослав подякував Патріарху Лісабона за гостинність. "Дякуємо не лише через те, що прийняли нас як паломників. Ви також є добрим пастирем і для українців греко-католиків на вашій землі. Дякую вам за прийняття, гостинність, опіку над вірними. Сьогодні нас в аеропорту зустрічали представники нашої української спільноти. І один пан сказав: нас називають заробітчанами, а ми є місіонерами, тому що хочемо показати обличчя нашої Церкви в цьому місті, у цій країні. Це сильні слова. Наші вірні - не лише об'єкт євангелізації, а також активні діячі нової євангелізації", - наголосив Блаженніший Святослав.

Він відзначив, що учасники зустрічі, як пастирі, зібралися, щоб розібратися з феономеном еміграції. "Ми маємо відповісти на питання: як ми можемо допомогти? Як ми мусимо виконувати обов'язок душпастирської опіки стосовно тих людей, які мешкають поза своєю територією? Інтеграція, а не асиміляція, на мою думку, це має бути логікою душпастирської опіки", - наголосив Отець і Глава УГКЦ.

Після промови Блаженніший Святослав подарував Патріарху Лісабона Катехизм УГКЦ "Христос - наша Пасха" португальською мовою і ікону Фатімської Богородиці. "Ця ікона народилася в Донецьку, який зараз окупований. Наш священик о. Тихон Кульбака був заручником, два тижні пробув у полоні і просив передати її вам", - сказав Глава УГКЦ, звертаючись до кардинала. "Нехай Богородиця буде надією українського народу, щоби зло було переможене святістю!" - підкреслив Предстоятель УГКЦ.

У Зустрічі єпископів Східних Католицьких Церков Європи, яка відбуватиметься у Фатімі 20-23 жовтня, беруть участь представники Вірменської, Білоруської, Болгарської, Грецької, Італо-Албанської, Греко-Мелхітської, Греко-Мелхітської Польської, Румунської, Словацької, Угорської, Маронітської, Сирійської Церков. УГКЦ представляє на Зустрічі найбільшу делегацію у складі 22 єпископів на чолі з Предстоятелем Блаженнішим Святославом.

pmv.ugcc.org.ua

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting