Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Відпуст в Улашківцях Друк e-mail

Відпуст в Улашківцях

7 липня 2016 р. Б., у відпустовому центрі Бучацької єпархії УГКЦ – Улашківській василіянській обителі відбувся відпуст із нагоди Різдва св. Івана Хрестителя.

Цьогоріч, як зазначив підчас урочистої зустрічі архиєреїв настоятель монастиря о. Власій Фуц є: «…потрійне свято для кожного прочанина, бо до нас завітало троє єпископів: Владика Дмитро Григорак, ЧСВВ – Правлячий Архиєрей Бучацької Єпархії, Владика Іриней Білик, ЧСВВ – вислужений єпископ Бучацької Єпархії та канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре в Римі, а також Владика Леон Дубравський, OFM - єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії».

Після зустрічі єпископів розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолили владики у співслужінні понад чотирьох десятків священнослужителів.

Із проповіддю до вірних звернувся Владика Іриней, який разом із ними розважав над значенням персони пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Йоана в історії спасіння. «… Сьогодні на сході України війна, а по всій Україні народ поглинутий темрявою безпорадності та безпросвітності матеріального життя й корупції, безсиллям керманичів, демагогією та окозамилюванням політичних діячів, ми сьогодні зібралися у цьому Богом натхненному святому місці просити Господа Бога за молитвами Пресвятої Богородиці і заступництвом св. Івана Божої інтервенції проти військової інтервенції ворога з півночі, просити Божого світла проти темряви і злоби, що наступає на нас; просити Божої сили проти безсилля нашої влади та нашої безнадії», - зазначив Єпископ.

Після Божественної Літургії відбувся чин освячення мозаїки св. Онуфрія, яку для монастирської обителі виготовив бр. Анастасій Смерека, ЧСВВ – випускник центру «Алетті» при Папському Східному Інституті. Кошти на матеріали були пожертвувані добродійкою із Харкова Юлією Гармаш.

Після чину освячення мозаїки до вірних звернувся Владика Леон: «… я завжди з великою радістю приїжджаю до вашого монастиря, щоб спільно прославляти Бога й дякую вам за спільні молитви. Наша спільна молитва, це наша спільна сила і ворог нас не зможе ніколи перемогти, коли ми спільно будемо молитися…».

Далі із вітальним словом звернувся Владика Дмитро, який привітав усіх іменинників та о. Йоана Школика, ЧСВВ – протоігумена провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Архиєрей побажав о. Йоану: «… щоб Дух Святий міг через Ваші уста сказати те, що хоче, а також сили, кріпості та мудрості…».

Відпуст традиційно завершився водосвяттям та окропленням святою водою вірних.

Наприкінці свого перебування в Улашківській обителі єпископи відвідали стародавній наскальний монастир, який зараз відновлюється силами добродіїв та волонтерів.

Прес-служба Бучацької Єпархії УГКЦ


 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting