Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Духовенство Бучацької єпархії на 70-ій річниці Псевдособору у Ватикані Друк e-mail

Духовенство Бучацької єпархії на 70-ій річниці Псевдособору у Ватикані

У Вічному Місті Римі, на гробі Святого Йосафата в Папській базиліці Святого Петра у Ватикані, в річницю трагічної дати - 70-річчя Львівського псевдособору, що відбувся 8 березня 1946 р., владика Іриней Білик очолив Божественну Літургію, в якій дякували Господу Богу за дар віри і витривання в часи гоніння і переслідування нашої Церкви в часи недавного комуністичного лихоліття та за даровану свободу нашій Церкві і Українській державі, та молилися за мир в Україні.

У своєму слові Владика наголосив, що ми єднаємося з нашими Владиками, які сьогодні в соборі Святого Юра у Львові служать Літургію з нагоди цієї сумної дати - 70-річчя псевдособору, після якого почалося переслідування і знищення нашої Церкви, ув’язнення наших  Єпископів, священиків, монахів і монахинь, страждання наших вірних. Але Церква жила в підпіллю, тому що жила в серцях віруючих. Ворог постійно і всіляко намагався відірвати наших вірних від духовної єдності з Наступником апостола Петра, як навіть і в теперішній час ворог намагається захитати довіру до Апостольської Столиці через різні політичні питання.

Щось символічного є в тому, що ми сьогодні молимося тут, на гробі Святого Йосафата, який змагався за ту єдність нашої Церкви і народу з Апостольською Столицею і за це віддав своє життя. Тому ми вдячні Господу Богу за його героїчне життя і духовний подвиг, який допоміг вистояти нашій Церкві і зберегти той духовний зв'язок з Наступником Апостола Петра. Бачимо, як Боже Провидіння чуває над нашою Церквою, хоч веде її дорогою випробувань, але до Світлого Воскресіння. Тому ми за прикладом Святого Йосафата покликанні плекати ту єдність та вірність Богові і нашому духовному проводові, що починається з наших сердець, щоб йти дорогою досконалості, до якої нас закликає Христос.

З Владикою співслужили Генеральний вікарій єпархії УГКЦ у Франції та країнах Бенелюксу і парох Катедрального собору святого Володимира Великого в м.Парижі о.Михайло Романюк, канцлер Одеського екзархату о. д-р Микола Слободян, адміністратор Ліонської парафії св. Атанасія Великого о.Андрій Морквас та студенти Папських Римських Університетів: о.Йосафат Коваль ЧСВВ, о.Роман Мельник ЧСВВ, о. Іван Шуфлат.

Разом з Владикою та Отцями молилися Сестри Служебниці НДМ, які працюють в Українській Папській колегії Святого Священомученика Йосафата: с.Лідія, с.Вероніка, с.Любомира, с.Антонія; Сестри Пресвятої родини, які працюють в єпархіальному управлінні Бучацької єпархії: с.Марія і с.Єремія та їмость о.Миколи добродійка Марія.

В кінці Божественної Літургії Владика Іриней окремо привітав та наголосив про те, що всесвітліший протоієрей Михайло почув поклик Божий і ще в юності вибрав це найдостойніше служіння на землі – Богові та  вручив вітальний лист від папи Франциска о.Михайлові Романюку з нагоди його 25-тя священичого служіння в Христовому  Винограднику.

На завершення цієї історичної Літургії в соборі Святого Петра прозвучала молитва за Україну: «Боже великий єдиний».

Більше фото тут

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting