Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
«Екуменізм – це не єднання задля спільного ворога, а єднання в ім'я єдиного Бога», – Глава УГКЦ на зустрічі із західними журналістами в Римі Друк e-mail

«Екуменізм – це не єднання задля спільного ворога, а єднання в ім'я єдиного Бога», – Глава УГКЦ на зустрічі із західними журналістами в Римі

Перебуваючи з робочим візитом у Римі, сьогодні вранці Блаженніший Святослав провів прес-конференцію для представників різних міжнародних видань. Зустріч відбулася у відповідь на високий рівень зацікавлення західної преси темою України у світлі Гаванської декларації та, зокрема, коментаря Святішого Отця про його стосунки з Главою УГКЦ.

На зустрічі із журналістами Блаженніший Святослав наголосив на необхідності практичного екуменізму, побудованого на діалозі та спільному пошуку правди і справедливості. Пояснюючи реакцію своїх вірних на Спільну декларацію Папи Франциска та Патріарха Кирила, Предстоятель УГКЦ зазначає: «Для українського народу екуменізм не є теорією. Український народ завжди з великою увагою, незалежно від конфесійної приналежності, прислухається до голосу Святішого Отця, однак для нас також важливо бути почутими Його Святістю».

На шляху екуменічного діалогу, переконаний Глава УГКЦ, важливо «визволити релігію від політики». «Екуменізм – це не єднання задля спільного ворога, а єднання в ім'я єдиного Бога», – відзначає Блаженніший Святослав.

На його переконання, немає жодних підстав вважати УГКЦ перешкодою в екуменічному діалозі: «Наша Церква впродовж століть свідчить, що єдність зі Святішим Отцем не тільки не позбавляє східної ідентичності, а й допомагає відкрити універсальні цінності Вселенської Церкви, вийти за межі власної провінційності та вузьке коло національної приналежності. Одночасно присутність Східних Церков у великій родині Вселенської Церкви робить її багатою та універсальною».

Відповідаючи на запитання журналістів «про відомі тепер уже всьому світу дружні стосунки Папи та Глави УГКЦ ще з часів їхнього служіння в Аргентині» (після інтерв’ю Папи Франциска на борту літака в дорозі з Мексики до Рима – ред.), Блаженніший Святослав зізнався: «Я був приємно зворушений словами Святішого Отця стосовно мене. Знаючи про його щирість та відкритість, у моїх стосунках з ним бажаю бути голосом моєї пастви, її почуттів і навіть сумнівів».

Прес-служба товариства «Свята Софія»

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting