Бучацька Єпархія УГКЦ

Пошук

 


Designed by:
Site hosting Joomla Templates
Web hosting services
Глава УГКЦ на початку Синоду: «Усі керівники і лідери держави повинні зрозуміти, що український народ не є чиєюсь власністю» Друк e-mail

Глава УГКЦ на початку Синоду: «Усі керівники і лідери держави повинні зрозуміти, що український народ не є чиєюсь власністю»

Архиєрейською Літургією в Архикатедральному соборі Святого Воскресіння Івано-Франківська урочисто розпочався Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Для канонічного початку праці Синоду владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду єпископів УГКЦ, оприлюднив Декрет про скликання Синоду єпископів УГКЦ. Головною темою Синоду буде «Парафіяльне душпастирство і новітні виклики».

На Синод прибули всі учасники з різних куточків світу, де живуть вірні Церкви. Також прибули гості Синоду, які взяли участь у Літургії, архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон, Апостольський нунцій в Україні, та представники католицьких єпископських конференцій Італії, Франції та Австралії.

Сьогодні в Євангелії ми чуємо притчу Ісуса Христа про управителів у винограднику, які вбили сина, єдиного спадкоємця господаря, щоб привласнити виноградник... На основі цієї притчі у своєму слові до вірних Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав роздумав про покликання кожного з нас у Божому винограднику. «Ця притча, – відзначив проповідник, – про Божий виноградник, про його управителів, про його справжнього господаря і власника є надзвичайно важливим Божим Словом до нас сьогодні. Бо кожен християнин, кожен, хто став членом новозавітнього Божого народу, членом Христової Церкви, став управителем у Божому винограднику…»

Цим Божим виноградиком, вважає Блаженніший Святослав, є, перш за все, наше особисте життя, особисті дари і таланти, які Господь Бог кожному з нас дав. Комусь дар мудрості, знання, пророцтва, доброго співу чи інших обдарувань... «Але як нам важливо зрозуміти, – просить задуматися Предстоятель, – що ми не є господарями цього виноградника, але лише його управителями, які повинні плекати, розвивати ці Божі дари і плоди у свій час віддати Господеві».

Таким Божим виноградником для того, хто є покликаний до сімейного життя, є родина. «Як важливо, щоб, наприклад, тато і мама знали і розуміли, що їхні діти не є їхньою власністю, що життя їхніх дітей є Божим даром для Церкви і народу. Що ті діти, які Господь Бог дарує батькам, належать у першу чергу Йому. А батьки як добрі управителі повинні плекати, опікуватися тими дітьми, виховувати їх, щоб вони зростали у Божій мудрості і святості», – пояснив Блаженніший Святослав.

Тоді проповідник говорив про інші види «виноградників»: наш народ, нашу Батьківщину… «Всі ті, кому Бог дає відповідальність за лідерство, – твердо переконаний Глава УГКЦ, – повинні зрозуміти, що український народ не є чиєюсь власністю. Ми не є з вами рабами жодного земного володаря і ніколи ними не будемо. Ми є народ Божий, вівці його пасовиська. Нашим царем і господарем, власником нашої історії є наш Господь Бог, а всі ті, кого Він нам покликає як керівників, лідерів не є господарями, а управителями, служителями, які повинні піклуватися цим народом, будувати його державу як необхідні умови його розквіту. Але плоди у свій час належать Богові».

Духовний лідер греко-католиків просить не забувати, що кожного разу, коли ми хочемо привласнити собі Божий виноградник, коли чинимо рейдерську атаку і захоплення Божої власності, ми завжди постаємо перед вибором і спокусою вбити і вкотре розп’яти Божого Сина. Бо рано чи пізно ми його зустрінемо живим у нашому житті. Рано чи пізно Господь Бог запитає нас про плоди, про управління всіма тими дарами, які Він вклав у наші руки.

У зв’язку з цим Блаженніший відзначив думку, яка прозвучала на Патріаршому Соборі, який закінчився цими днями. «Коли людина свідома, – розповів він, – що її життя і ті дари, які вона має, є перш за все Божою власністю, вона завжди буде відчувати обов'язок віддати Богові хоча б десятину. Така була думка, що коли ми працюємо 40 годин у тижні, то хоча б 4 години нашого часу в тижні віддати Богові і ближньому. І тут не йдеться про нашу пожертву, яку кинемо у скарбоню, ні. Ідеться про наш час, наші вміння, якими ми можемо послужити нашому ближньому і долучитися до розбудови Божого виноградника – Церкви Христової, Його Царства на цій землі».

Спитаймо себе, закликає Блаженніший, яким управителем я є як член Христової Церкви? Про які плоди запитає мене Христос і що я Йому можу показати чи віддати.

Продовжуючи роздуми про Божий виноградник, Архиєрей звернувся до членів Синоду. «Як важливо нам, єпископам, які є наслідниками Христових апостолів, зрозуміти і збагнути, особливо на початку Синоду, що ми не є господарями Христового Євангелія, ми не є господарями Його правди. Ми є її слугами. Жоден єпископ не є власником своєї єпархії, чи свого екзархату. Але є лише управителем, який управляє в імені справжнього господаря, яким є наш Господь. Як важливо нам усім збагнути, зокрема духовенству, що нашим завданням плекання плодів у Божому винограднику є плекати святість людської душі. І у свій час віддати плоди святості нашої Церкви і нашого народу Богові», – закликав застановитися Глава Церкви духовних провідників.

Блаженніший попросив людей молитися, аби «ми були добрими управителями, щоби впізнали Божого Сина, який приходить сьогодні до нас. Впізнали в Його обличчі Божого господаря всього того, що маємо». Також закликав усіх і кожного помолитися за успішне діяння Синоду.

Синод єпископів УГКЦ триватиме в Івано-Франківську з 30 серпня по 6 вересня 2015 року.

Департамент інформації УГКЦ

 
Бучацька Єпархія УГКЦ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting